Більше половини хліба в Україні виробляється нелегально

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За різними оцінками експертів, в Україні кількість «тіньових» підприємств, що випікають понад тисячі тонн хліба на рік, становить приблизно 3,5 тис. проти 800 легальних.

За офіційними даними, річна випічка хліба в Україні становить 1,7 млн ​​тонн - трохи більше 100 грамів на людину в добу. За даними експертів, реальне споживання хліба в Україні більш ніж у два рази вище - просто неефективне держрегулювання все більше заганяє хлебопекарів у «тінь». Про це в своїй статті для ZN.UA пише оглядач аграрного ринку Володимир Чопенко.

Автор нагадує, що якщо на початку 2010 року, за офіційною статистикою, працювало 2010 підприємств хлібопекарської галузі, то зараз звітують про виробництво близько 800. У той же час, виробництво хліба за цей період за статистикою скоротилося всього на 1-2% і склало 1,7 млн ​​тонн.

«1,7 млн ​​тонн - це трохи більше 100 грамів на добу. У продовольчому кошику норма хліба розрахована на рівні 277 грамів ... Відштовхуючись від згаданих 277 грамів (в залежності від віку та професійних категорій) і населення України, виходимо на річне виробництво хліба в обсязі
5,1 млн тонн, або 110 кілограмів на душу», - зазначив автор.

У той же час, пише оглядач, істина знаходиться посередині. Аналітики компанії «ПроАгро» сходяться на 4,2 млн тонн. Віднявши той обсяг, який випікає населення - майже 400 тис. тонн, залишається 3,8 млн тонн. Мінус дані Держстату - 1,7 млн ​​і маємо 2,1 млн тонн, які не враховують державні обліковці. Таким чином, їх реалізують у «тіні».

За різними оцінками експертів, в Україні кількість «тіньових» підприємств, що випікають понад тисячі тонн хліба на рік, становить приблизно 3,5 тис. проти 800 легальних.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Володимира Чопенка «Хліб під ціновим арештом». !zn

Читайте також:

Подорожчання хліба в Києві відмінили тільки частково

Тягнибок назвав підвищення цін на хліб у Києві помстою влади

Подорожчання хліба в Києві пояснили важким економічним становищем

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі