Греція виконала умови ЄС і МВФ, але у Брюсселя ще залишаються питання

Поділитися
© football.ua
Буде потрібне подальше обговорення "специфічного механізму посилення контролю за імплементацією програми і забезпечення пріоритету обслуговування боргу".

Греція і її офіційні кредитори досягли у середу прогресу в узгодженні умов другого пакету фінансової допомоги, однак до остаточного схвалення угоди, згідно з офіційними заявами, ще потрібно вирішити кілька питань.

У той же час, за інформацією ЗМІ, низка країн, насамперед Німеччина, продовжують посилювати свою лінію щодо Афін, що може призвести до нового затягування рішення або до зміни формату угоди.

"Істотний подальший прогрес пішов з учорашнього дня", - заявив за підсумками минулої в середу ввечері телефонної конференції голова Єврогрупи (ради міністрів фінансів 17 країн єврозони) Жан-Клод Юнкер.

Міністри отримали тверді запевнення від лідерів двох грецьких партій, що входять в урядову коаліцію, про готовність дотримуватися умов угоди з міжнародними донорами, повідомив Юнкер.

Проведена сторонами технічна робота дозволила визначити джерело відсутнього скорочення держвидатків у 2012 році на 325 млн євро, розробити детальний список пріоритетних акцій з графіком їхнього виконання.

"Трійка" (Єврокомісія, ЄЦБ і МВФ) подала на телеконференції остаточний аналіз стійкості грецького державного боргу.

У той же час, згідно з комюніке голови Єврогрупи, буде потрібне подальше обговорення "специфічного механізму посилення контролю за імплементацією програми і забезпечення пріоритету обслуговування боргу".

За відомостями The Wall Street Journal, міністри фінансів пропонують створити механізм постійної присутності в Афінах представників "трійки", що мають "достатні повноваження". Міністри також хотіли б, щоб Греція відкрила спеціальний рахунок для обслуговування держборгу.

На думку Ж.-К.Юнкера, можна сподіватися, що при узгодженні сторонами цих відсутніх елементів Єврогрупа зможе прийняти необхідні рішення у понеділок, 20 лютого.

У вівторок голова Єврогрупи скасував заплановану на 15 лютого зустріч міністрів зони євро для, як передбачалося, остаточного обговорення домовленостей про програму допомоги. Замість засідання Єврогрупи він скликав телефонну конференцію.

Тим часом The Wall Street Journal пише з посиланням на свої джерела, що деякі з країн єврозони можуть спробувати розділити угоду з Грецією на дві частини, виділивши з неї угоду з приватними кредиторами про списання частини боргу. На думку таких країн, як Німеччина, Нідерланди, Фінляндія, майбутній уряд Греції, сформований після виборів, може відступити від домовленостей, у той же час рішення про виділення кредитів вже буде прийнято.

The New York Times пише, що в цьому випадку в якості першого кроку Греція може отримати тільки близько 30 млрд євро, необхідні для завершення операції з приватними кредиторами та запобігання дефолту, - з обіцяних 130 млрд євро. Рішення ж щодо решти суми будуть прийняті після квітневих виборів у Греції.

Financial Times пише, що в ході телефонної конференції кілька міністрів говорили, що можуть знадобитися додаткові листи про підтримку угоди з кредиторами від більш дрібних грецьких партій, відкрито обговорювалося також питання про можливість перенесення виборів у Греції на більш пізній термін. !zn

Читайте також

Єврокомісія визнала економіки 12 країн Євросоюзу нестабільними

Сорос: Меркель веде Європу у помилковому напрямку

Влада ЄС намагається погодити умови надання пакету фіндопомоги Греції

У центрі Афін демонстранти підпалили більше 40 будинків, госпіталізовано 70 осіб

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі