Українські банки припинять розвивати банкоматну мережу?

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Після зниження міжбанківських комісій за картками VISA, банки будуть отримувати за зняття готівки з карт менше собівартості і банкомати працюватимуть у збиток.

Найближчим часом кількість банкоматів на вулицях українських міст може зменьшитися. Принаймні, сьогодні найбільші банки всерйоз заговорили про згортання планів розвитку банкоматної мережі. Причиною тому стала широко розрекламована компанією VISA «акція» по зниженню для України міжбанківських комісій за переведення в готівку коштів по «чужим» картам, а саме ставка interchange за зняття готівки.

Як виявилося, такий експеримент не має нічого спільного з турботою про зниження тарифів для клієнтів. «Операції зі зняття готівки в банкоматах є для нас майже не прибутковими. Тепер же вони стають і зовсім збитковими, - каже заступник голови правління найбільшого українського банку «ПриватБанк» Олег Гороховський. - Крім того, ця зміна знищує результати довголітньої роботи великих банків і уряду, які прищеплювали платіжну культуру українців. Тепер пластикова карта знову стане не більше ніж доступом до готівки, а рівень операцій з оплати товарів і послуг почне знижуватися і досягне рівня десятирічної давності».

Раніше за зняття 200 гривень (середня сума зняття по «чужій» карті) український банк - власник банкомату отримував 5 гривень комісії, що було приблизно на рівні собівартості послуги, тепер же ця цифра зменшилася до 3 гривень. Навряд чи варто говорити, що для безперебійної роботи мережі необхідні інкасація банкомату, витрати на обслуговування, зв'язок і постійно зростаючу орендну плату. Тепер же, після зниження міжбанківських комісій за картками VISA, банки будуть отримувати за зняття готівки з карт менше собівартості і банкомати працюватимуть у збиток. На думку опитаних українських банкірів, рішення VISA про адміністративне зниження комісій в Україні виглядає дуже дивним і зовсім необґрунтованим експериментом, оскільки в сусідній Росії, де, до речі, розташований регіональний офіс VISA, комісії ніхто не планував знижувати.

Багато фінансистів висловлюють припущення, що в явній дискримінації по відношенню до українських банків можуть бути зацікавлені великі європейські чи російські гравці, які планують активне входження на вітчизняний ринок. Адже після зниження міжбанківських комісій будь-який іноземний банк, який хоче працювати в Україні, тепер може взагалі не витрачатись на розвиток банкоматної мережі компенсуючи клієнтам комісію, яка після зміни платіжної системи стала просто «смішною». І замість багатьох мільйонів доларів інвестицій у створення власної мережі, вільно користуватися інфраструктурою конкурентів. Як у цій відверто недобросовісній схемі виявилась замішаною компанія зі світовим ім'ям - в цьому ще варто розібратися, в тому числі і Антимонопольному комітету. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі