Британські учені довели, що двохвилинна зарядка дає більший ефект, ніж півторагодинна пробіжка

Поділитися
Британські вчені встановили, що у тих, хто по півгодини ходив по доріжці, рівень жирів у крові був нижче на 11% у порівнянні з тими, хто не робив ніяких вправ. Але у тих, хто практикував інтенсивні короткі вправи, цей показник падав на 33%. Щоправда, ця методика підходить не всім.

Британські вчені провели серію наукових експериментів і прийшли до несподіваних висновків: щоб досягти хорошої фізичної форми, зовсім не обов'язково виснажувати себе багатогодинними тренуваннями в спортзалі. Досить займатися всього по кілька хвилин на день. Щоправда, не всім - деякі люди від природи настільки несприйнятливі до навантажень, що інтенсивні, але нетривалі тренування не дозволять їм прийти в тонус.

Доктор Стюарт Грей з Університету Абердіна досліджував можливості людського організму на прикладі групи чоловіків у віці від 18 до 35. Усіх він розділив на дві частини. Одним запропонував регулярно вставати на бігову доріжку і крокувати в спокійному темпі протягом 30 хвилин. Інші учасники експерименту інтенсивно крутили педалі велотренажерів всього дві хвилини - чотири підходи по 30 секунд з чотирихвилинні перервами на відпочинок, пише The Daily Mail.

При цьому всі вживали жирну їжу, а їхню кров постійно перевіряли на предмет того, як швидко падає рівень жирів у крові. Як відомо, те, що у вигляді жиру затримується в крові після їжі, стає першим у серії кроків, які можуть призвести до засмічення артерій і серцевих захворювань, йдеться у статті.

Результати виявилися вражаючими. У тих, хто по півгодини ходив по доріжці, рівень жирів у крові був нижчим на 11% у порівнянні з тими, хто не робив ніяких вправ. Але у тих, хто практикував інтенсивні короткі вправи, цей показник падав на 33%.

Як показало інше дослідження, всі люди характеризуються різною сприйнятливістю до фізичних навантажень, так що деяким "фізкультура для ледачих" прийти у форму не допоможе. До цього висновку прийшли вчені з Медичного дослідницького центру Пеннінгтон.

Міжнародна група дослідників спостерігала за станом здоров'я однієї тисячі осіб, кожна з яких протягом 20 тижнів виконувала фізичні вправи в цілому по чотири години на тиждень. У підсумку 20% піддослідних показали відсутність якогось результату - на їхній організм вправи не здійснили жодного позитивного ефекту.

Вчені з декількох британських університетів провели власне дослідження і прийшли до висновку, що здатність людського організму відповідати на тренування визначається на генному рівні, відзначає BBC.

Їхні висновки підтвердив і популярний британський тележурналіст Майкл Мослі, який взяв участь у дослідницькому проекті. На початку випробувань він здав аналізи, щоб учені могли визначити його групу "сприйнятливості до тренувань" - результати йому не повідомили. А потім протягом чотирьох тижнів журналіст тренувався за програмою HIT - High Intensity Training (високоінтенсивні тренування). Після закінчення курсу він пройшов обстеження, яке показало, що витривалість організму не збільшилася ні на йоту. Тут і вчені продемонстрували результати його генного тесту. Він, як виявилося, був приречений залишитися "тюфяком" - гени визначили його в групу "несприйнятливих до тренувань".

Про цей досвід і пов'язані з ним наукові тести Майкл Мослі створив телевізійний проект для каналу BBC Two. Як розповів сам журналіст, отримавши невтішні результати тесту, він не засмутився і продовжив тренуватися. Адже якийсь позитивний ефект від фізичного навантаження все одно є, а значить, вправи допомагають продовжити життя і підтримувати добре самопочуття. !zn

Читайте також:

Вчені довели, що алкоголем неможливо «залити» горе

Вчені запропонували новий спосіб лікування хронічної втоми

Дослідники поставили під сумнів шкоду зайвої ваги для здоров’я

Солодка їжа робить людей дурнішими

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі