Уповноважений з прав став жертвою уповноважених з інтересів

Поділитися
Як відомо, жоден з кандидатів на посаду українського омбудсмена не набрав достатньої кількості голосів у парламенті.

Як відомо, жоден з кандидатів на посаду українського омбудсмена не набрав достатньої кількості голосів у парламенті. За кандидата від влади - чиновника Валерію Лутковську проголосували 212 депутатів, за кандидатуру від опозиції - правозахисника Євгена Захарова - 134. Як стало відомо DT.UA, всього в голосуванні взяли участь 392 народні депутати, з яких проголосував 391. Недійсними виявилися 27 бюлетенів, жодну з кандидатур не підтримали 18 депутатів.

Можна з упевненістю стверджувати, що ні послужний список, ні моральні та ділові якості претендентів на почесну посаду не мали жодного значення для результату голосування. Захаров пройти не міг як кандидатура опозиції, а кандидатура Лутковської була погоджена з Банковою, тому мала пройти «автоматом». Причиною несподіваного результату волевиявлення парламентської більшості стали внутрішні непримиренні протиріччя у правлячій коаліції. Саме з цієї причини Лутковська недорахувалася голосів. Насамперед через зіткнення двох, скажімо так, юридичних шкіл - О.Лавриновича і С.Ківалова. Креатура одного за визначенням не могла влаштовувати іншого, що й зумовило провал операції з призначення омбудсмена.

Як повідомляють джерела «Української правди», за Лутковську не голосувала КПУ, оскільки в апараті омбудсмена Карпачової працевлаштовані кілька колишніх депутатів від Компартії. Втім, самостійність комуністів можна поставити під сумнів, як і те, що вони настільки сентиментальні, щоб опікуватися працевлаштуванням учорашніх соратників. Насправді провал голосування забезпечив Андрій Клюєв, якого відправили в «почесне заслання» в РНБО й який вирішив ефектно продемонструвати хибність тези про те, що незамінних немає, дохідливо показавши: незамінні, принаймні в його особі, безперечно, є. Деякі депутати з більшості взагалі не взяли бюлетенів. У кого в цей момент були картки, які дозволяють їх отримати, може знати, мабуть, тільки Андрій Петрович Клюєв. А в кулуарах регіонали казали: що ж, тепер нехай Льовочкін приходить у парламент, вислухує побажання депутатів, вирішує питання й забезпечує результат…

Відповідно до закону, в разі, якщо жоден з кандидатів на посаду омбудсмена не набрав потрібної кількості голосів, висування кандидатур проводиться знову. І заборони повторно спробувати щастя обійняти цю посаду в законі немає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі