Більше 60 депутатів, які голосували за закон про статус російської мови, були відсутні в Раді

Поділитися
Чверть депутатів, які нібито "проголосували" за законопроект Кивалова-Колесниченко, не могли цього зробити, оскільки з різних причин були відсутні в Раді в той день.

За законопроект про основи державної мовної політики проголосувало 172 депутати, а не 234, як офіційно оголошено.

Про це в своєму блозі пише журналіст Ігор Андрушко з посиланням на письмову реєстрацію депутатів за 5 червня, оприлюднену на сайті Верховної Ради.

Як з'ясувалося, один з депутатів, який голосував за законопроект, офіційно перебував у цей час у відпустці, ще один - був у відрядженні, ще один - хворів, решта 59 парламентаріїв, голоси яких були «за», на це засідання були письмово не зареєстровані .

Всього незареєстрованих, або тих, які хворіли або були у відрядженні на момент ранкового засідання 5 червня виявилося 62 депутати (чиї голоси відображено електронною системою «за» ухвалення закону).

Читайте: Прийняття мовного закону - результат домовленості між опозицією і більшістю, - Литвин

Якщо зайти, наприклад, на сторінку народного депутата Андрія Деркача, можна побачити, що він 5 червня проголосував «за» законопроект про основи мовної політики.

Водночас, на його ж сторінці в розділі «письмова реєстрація» можна побачити, що він у цей день - в офіційній відпустці.

Олексій Плотніков, який теж проголосував «за» на ранковому засіданні 5 червня, був у цей час у відрядженні.

А навпроти прізвища колишнього спікера парламенту з комуністичної фракції Ткаченка у письмовій реєстрації зазначено, що у день голосування за мовний закон він "хворіє", хоча його голос враховано.

Серед депутатів, які проголосували за закон, але не були письмово зареєстровані – Ахметов, Янукович молодший, Бережна, Богословська, Васадзе – це лише з партії регіонів.

Колишній бютівець, а наразі позафракційний Писаренко, який теж проголосував "за" – так само не зареєстрований на засіданні.

"Оскільки для того, щоб законопроект вважався ухваленим потрібно 226 депутатів, даний законопроект можна вважати неприйнятим, оскільки, очевидно, що "за" нього особисто проголосували лише 172 депутати", - написав журналіст.

Нагадаємо, Верховна Рада 5 червня проголосувала в першому читанні за законопроект № 9073 «Про основи державної мовної політики» народних депутатів (Партія регіонів) Вадима Колесниченка та Сергія Кивалова.

«За» ухвалення законопроекту проголосувало 234 народних депутати при необхідних 226.

Відзначимо, заступник глави депутатської групи «Реформи заради майбутнього» Володимир Каплієнко після голосування заявив, що не знає, чому його картка проголосувала за законопроект про основи державної мовної політики. Більше того, стверджує він, жоден з 5 інших його колег по групі, які нібито проголосували за мовний законопроект, у сесійній залі у вівторок, 5 червня, не був присутні. !zn

Читайте також:

Троє депутатів відкликають свої голоси за закон про регіональні мови


У Партії регіонів упевнені, що опозиція не завадить прийняти закон про мови в цілому

Законопроект про статус російської мови до другого читання будуть готувати місяць

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі