КС перевірить законність одночасного висування депутатів у мажоритарних округах і за списками

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
У Конституційному суді оскаржено висунення кандидатів у депутати за списком партій та в одномандатних виборчих округах.

До Конституційного суду України надійшло звернення щодо положення закону "Про вибори народних депутатів", яким допускається одночасне висунення кандидатів у депутати за списком партій і в одномандатних виборчих округах.

Звернення надіслав уповноважений в Україні Європейського комітету прав людини Вадим Гальченко, повідомляє його прес-служба. У ньому він просить суд дати офіційне тлумачення положень ч.3 ст.3 і ч.5 ст.52 закону "Про вибори народних депутатів України" про одночасне висунення кандидатів за партійними списками і в округах.

На думку автора звернення, положеннями ч.5 ст.52 цього закону де факто встановлюється обмеження на реалізацію рівних виборчих прав кандидатів в народні депутати України за ознакою членства або належності до політичної партії і надаються привілеї депутатам-списочникам. Це, вважає уповноважений, не узгоджується з положення ч.3 ст. 3 закону, суперечить ч.1, ч.2 ст.24 Конституції України та міжнародним стандартам у галузі прав людини.

У своєму зверненні В.Гальченко просить КС розглянути подане конституційне звернення невідкладно, оскільки в Україні наближається виборча кампанія.

Європейський комітет прав людини - міжнародна правозахисна організація, повноваження якої на території України легалізовано національним урядом в особі уповноваженого органу Міністерства юстиції України.

Як повідомлялося, новим законом про вибори народних депутатів, який набув чинності в грудні 2011 року дозволяється балотуватися як за партійним списком, так і в одномандатному окрузі одночасно.

Нагадаємо, голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов не виключає, що Конституційний суд заборонить одночасно балотуватися і за партійними списками і у мажоритарних округах

Відповідаючи на питання, чи можливі внесення змін до закону про вибори, Єфремов заявив: «Я бачу лише одну проблему в прийнятому законі про вибори. Це стосується суперечної норми одночасного висування депутатів як у мажоритарних округах, так і за списками. Мені здається, що це як мінімум нечесно перед виборцями, а за великим рахунком - це неправильно з юридичної точки зору. І якщо хтось звернеться до Конституційного суду з даного питання, то я не виключаю, що КС вкаже на те, що дана норма закону не відповідає Основному закону».

Парламентські вибори повинні відбутися у жовтні 2012 року. Згідно з прийнятим 17 листопада 2011 року законом, вибори пройдуть за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. Законом підвищено прохідний бар'єр для партій до 5% і заборонено участь блоків партій. !zn

Читайте також:

Регіонали не виключають змін до виборчого закону


Україну закликають не змінювати виборчий закон перед виборами

Світовий конгрес українців надішле місію спостерігачів на вибори в Україну

Регіонали просять КС дозволити їм приховати від народу свої мільйонні доходи

Шаповал: Що б ми не робили з Конституційним судом, це буде нагадувати переставляння меблів в борделі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі