Опозиція запропонувала Раді скасувати закон про мови

Поділитися
© Евгений Котенко, comments.ua
До парламенту внесено законопроект, що регламентує сфери обов'язкового використання державної мови на території України і скасовує закон Колесніченка-Ківалова.

У Верховній Раді зареєстровано закон «Про державну мову України», який, серед іншого, передбачає скасування прийнятого раніше скандального закону «Про засади державної мовної політики».

Як повідомляється на парламентському порталі, законопроект вніс народний депутат фракції «Батьківщина» Микола Катеринчук. Документ був зареєстрований 21 грудня під №1144.

Згідно з текстом документа, цей «закон направлений на забезпечення використання української мови як державної на всій території України, забезпечення права громадян України на використання державної мови, захист і розвиток мовної культури».

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що «держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України». При цьому, однак, підкреслюється, що «Конституція України не уточнює вимог до особливостей практичного використання української мови як державної мови України, так само як і не вказує зобов'язань органів влади щодо порядку формування чи збереження державної мови».

«Закон має на меті визначити обов'язки органів влади, посадових осіб на території України стосово української мови як державної, а так само відповідні права громадян. Закон передбачає обов'язок будь-яких посадових осіб використовувати українську мову як державну ... Громадяни мають право звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, посадових осіб українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін», - йдеться в пояснювальній записці.

У тексті законопроекту, зокрема, зазначається, що «обов'язковість застосування державної мови України не повинна тлумачитися як заперечення або применшення права на користування іншими мовами на території України».

У той же час, законопроект регламентує сфери обов'язково використання української мови на території України і паралельного використання при цьому мов національних меншин.

Документ також визначає заходи щодо захисту і підтримки української мови і забезпечення права громадян України на користування українською мовою в освіті, ЗМІ та при спілкуванні з органами державної влади.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики» 3 липня. 8 серпня президент Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. !zn

Читайте також:

Українці не хочуть бачити російську мову другою державною

Кличко проти того, щоб кожен говорив українською мовою

Міжнародну олімпіаду з російської мови виграла українська школярка

Депутат, який запропонував законопроект про держстатус російської мови, виключений з Партії регіонів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі