Вулкани були звинувачені в причетності до великого вимирання

Поділитися
© politicalview.org
Масові виверження вулканів могли сприяти масовому вимиранню живих істот близько 250 мільйонів років тому на межі пермського й тріасового періодів. До такого висновку прийшли вчені за підсумками аналізу покладів того часу, знайдених в Сибіру.
Масові виверження вулканів могли сприяти масовому вимиранню живих істот близько 250 мільйонів років тому на межі пермського й тріасового періодів. До такого висновку дійшли вчені за підсумками аналізу покладів того часу, знайдених в Сибіру. У результаті пермського вимирання, яке ще називають пермською катастрофою, зникло близько 96 відсотків видів морських живих істот і близько 70 відсотків тварин, що населяли суходіл. Точні причини масового вимирання і його тривалість не з'ясовано. Згідно з однією гіпотезою, пермська катастрофа була викликана падінням на Землю метеорита, згідно з іншою - поступовими змінами в хімічному складі атмосфери й океанів. Крім того, вчені не виключають, що до масового вимирання можуть бути причетні вулкани. Автори нового дослідження вивчали сибірські трапи - магматичні поклади в Сибіру, що сформувалися якраз на межі пермі й тріасу. Проаналізувавши вміст у породі різних хімічних речовин учені виявили, що в сибірських трапах міститься дуже багато фтору і хлору - 1,95 і 0,75 відсотка від загальної маси зразків відповідно. Це помітно більше, ніж у трапах в інших частинах світу. Дослідники вважають, що лава «зібрала» фтор і хлор під час проходження по багатих різними солями скелях безпосередньо перед тим, як вивергнутися на поверхню. За оцінками вчених, під час виверження 250 мільйонів років тому на території сучасного Сибіру в атмосферу було викинуто близько 8,5 трильйонів тонн фтору, 5 трильйонів тонн хлору, а також близько 9 трильйонів тонн сірки. Ці елементи здатні руйнувати озоновий шар, що захищає Землю від ультрафіолетового випромінювання. Відповідно, масові виверження могли опосередковано сприяти вимиранню тварин. У 2009 році інший колектив дослідників представив дані, які свідчать, що пермська катастрофа була зовсім не короткостроковим процесом, а подією, що тривала багато тисяч років.

За матеріалами Лента.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі