Слідами конкістадорів, або Подорож країною, де не бояться смерті

Поділитися
Культ смерті в Мексиці надзвичайно поширений. Тут із неї трагедії не роблять. Навпаки, люди збираються разом, сміються, танцюють — одне слово, веселяться...

Культ смерті в Мексиці надзвичайно поширений. Тут із неї трагедії не роблять. Навпаки, люди збираються разом, сміються, танцюють — одне слово, веселяться. У поминальні дні все прикрашають квітами. А зображення черепа зустрічається частіше, ніж у будь-якій іншій країні. Але про все — своєю чергою.

Найбільший у світі мегаполіс

Нічний Мехіко — вражаюче видовище. Коли летиш літаком, просто-таки прилипаєш до вікна ілюмінатора, але все охопити поглядом неможливо.

Ранком наступного дня з оглядової вежі десь удалині видно гори, серед яких розкинулася «найвища» столиця світу. Її «зріст» — понад дві тисячі метрів над рівнем моря. Сотні років тому на місці давнього міста Теночтитлан та сучасного Мехіко-Сіті було озеро. Хоча в Мехіко живе 26 мільйонів людей, тут не почуваєшся ніби в мурашнику. Про те, що це найбільший у світі мегаполіс, нагадують лише кілометрові затори на дорогах. Тим часом повітря чисте, жодного натяку на смог. От би й у Києві так!..

Традиції жити за містом тут не існує. Усі зелено-затишні фешенебельні райони розташовані в центрі. Головна вулиця, що пролягає через усе місто, виходить на головну площу — Cокало. До речі, таку назву мають усі головні площі колоніальних міст Мексики. Як і має бути в країні, де 95% населення є ревними католиками, Цоколо прикрашає Національний кафедральний собор. У сучасній Мексиці цікаво поєднуються давні вірування і християнство: багато її жителів у певні дні досі моляться своїм богам, проте день Божої Матері є найбільшим святом для всіх. Кажуть, цього дня на вулицях міст коїться щось неймовірне: хто як може і чим може намагається дістатися храмів і соборів. Багатші вирушають до Мехіко, бідніші — до великих міст.

Головний храм Мехіко побудований з брил палацу останнього ацтекського імператора Монтесуми. Відомо, що конкістадори — іспанські завойовники — на шляху до імперії ацтеків не зустріли жодного опору. Причиною було давнє пророцтво: колись одним із втілень верховного бога ацтеків стане могутня біла людина, котра сяде на трон, і настане нова — Золота доба. Молоді ацтеки хотіли перепинити шлях завойовникам, але жерці наказали їм здатися, повіривши, що Кортес є богом. За рік величну імперію знищили вщент...

Яку звістку приніс, Пазуре Леопарда?..
На сцені великої зали актори майстерно танцюють і грають у м’яч. Розмаїття танців вражає: кантрі техаських ковбоїв, запальне фламенко, вишуканий вальс. Один з них дуже нагадує українське вільце — дівчата у вишитих сорочках і хлопці в капелюхах переплітають у руках синьо-жовті стрічки. І сьогодні на вулицях містечок, де досі живе народ майя, часто зустрічаються жінки в національному вбранні. У нашому розумінні вони не вельми красиві: низенькі й огрядні. А ще серед майя модно обрамлювати зуби металевими пластинками. Уявляєте, який вигляд вони мають? Чесно кажучи, вродливі мексиканці трапляються нечасто. Подейкують, усі тутешні красуні живуть у Штатах, як Сальма Хаєк, наприклад.

У фіналі вистави індіанці єднаються з іспанцями заради майбутнього своєї країни. Коли в залі залунав шлягер «Мехіко», звідусіль почулися радісні вигуки. Про любов мексиканців до батьківщини свідчать величезні прапори на площах столиці. Історія тут не роз’єднує, а, навпаки, — зближує. Це відчувається скрізь. Із гіркотою згадуєш власну країну — як хочеться порадити їй брати приклад бодай з Мексики!

Мексиканські Кариби

Найпопулярнішим курортом, що входить до десятки найкращих у світі, є місто Канкун — це мексиканські Кариби. Навколо безліч готелів і безліч американців. Які ж вони галасливі! У Мексиці їх найбільше припадає на один квадратний метр саме тут. А в Канкуні ця кількість подвоюється на дискотеці «Кокобонго» — теж одній з найбільших у світі. Але кого тут тільки не зустрінеш!..

Найкращий час для відпочинку — січень-лютий. Температура води в Карибському морі — наче в басейні з підігрівом. Щороку восени тут лютують буревії. Піску на пляжах не залишається, багатьох будинків теж. Після цього, який уже раз, починається відбудова. І так постійно. Але воно того варте, адже Канкун — улюблене місце відпочинку жителів США, Канади і самої Мексики.

Оригінал цих шахів зберігається в родини Кеннеді
Господар музею говорить, що це копії. Оригінальні зберігаються в родині американського президента Кеннеді, на чиє замовлення їх і виготовили. А стільки ювелірних крамниць в одному місці — навіть уявити годі. Ось де перевіряєш силу волі! Хоча більшість таки не може втриматися: усі слабкодухо вирушають на полювання за омріяною каблучкою чи браслетом.

Пікантні подробиці місцевої кухні

Кому байдужі прикраси, але небайдужий власний шлунок, може зайти до чудового ресторанчика й розпочати (чи продовжити) знайомство з мексиканською кухнею. Вона дуже різноманітна і, як ви вже, мабуть, здогадалися, — така ж гостра. Перець чилі тут у великій пошані. Принесуть його обов’язково ще до того, як запропонують меню. Більшість страв вишукані й оригінальні. Дуже привабливим і не менш смачним видався ананас під креветками (справжньої назви не пам’ятаю — вона задовга й до того ж іспанською): ананас, розрізаний навпіл і вичищений зсередини, зафаршировано й покрито креветками. Розпач охоплює, коли розумієш, що все з’їсти неможливо, але ж як кортить!..

Раджу запивати мексиканські страви різними коктейлями не тільки тому, що все перчене, а й тому, що напої ці дуже смачні. Готують їх з кактуса, гуави та інших екзотичних фруктів. Взагалі кактус можна виявити в багатьох стравах. Українці, що живуть у Мексиці, говорять, що консервований кактус є найкращою закускою. Сама підтвердити не можу, тож прийміть на віру.

Якщо ви не прихильник гострої кухні і не хочете зіпсувати собі обід, варто кілька разів нагадати офіціантові: «No picantе!». Повторити треба разів зо три, бо все одно принесуть гостре. Хто бажає, може продегустувати текілу — напій із соку агави, котрий потрібно вживати за певним ритуалом разом із сіллю та лаймом. Якщо після такого релаксу почуєте звуки гітари й побачите мар’ячес (бродячих музикантів) у розкішних сомбреро — обов’язково повірите, що життя прекрасне!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі