Рейтинг найбільш криміногенних регіонів України: лідирують Схід і Південь

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Сімферополь, Севастополь, Дніпропетровськ, Горлівка і Кіровоград з 6-7,2 тяжких злочинів на 1000 жителів займають перші місця рейтингу. У західних обласних центрах рівень злочинності у 2-3 рази нижчий. Ще 60 років тому рівень злочинності на Заході і Сході країни був практично однаковим.

Журнал Forbes склав рейтинг найбільш криміногенних регіонів України. Згідно з дослідженням, за підсумками 2011 року, найбільш криміногенні регіони України - Схід і Південь.

Як йдеться у матеріалі видання, Сімферополь, Севастополь, Дніпропетровськ, Горлівка і Кіровоград з 6-7,2 тяжких злочинів на 1000 жителів займають перші місця серед міст із згаданого рейтингу.

У західних обласних центрах - Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку, Рівному рівень злочинності у 2-3 рази нижчий. Найменш небезпечне з великих міст України - Полтава (1,5), де, як зазначає видання, проживає велика кількість відставних військових.

- Складено рейтинг найбільш криміногенних районів Києва (карта)


Перший проректор Національної академії внутрішніх справ, автор дисертації «Урбанізація і злочинність в Україні» Василь Шакун заявив, що 60 років тому рівень злочинності на Заході і Сході країни був практично однаковим. У 1950-х роках засуджених за серйозні злочини перестали відправляти на Крайню Північ. Замість цього їх направляли на примусові роботи на промислових об'єктах в європейській частині СРСР, в тому числі на індустріально розвиненому південному сході України. За словами Шакуна, це призвело до формування на цій території кримінальної субкультури.

Як пише Forbes, Севастополь, який є одним з осередків злочинності у країні, в радянські часи, навпаки, був закритим містом і числився серед найбезпечніших міст УРСР. Після розвалу СРСР, пише видання, Крим став яблуком розбрату між Україною і Росією. «Внутрішні справи, включаючи підтримку правопорядку, відійшли на другий план. На півострові розквітла організована злочинність», - зазначає видання.

За оцінкою правоохоронців, у середині 90-х у Криму діяло не менше 30 великих банд. «На початку нульових більшість з них ліквідували, але відлуння бандитських воєн чується досі», - пише Forbes.

Видання як приклад зазначає, що чисельність жителів Севастополя та Вінниці практично однакова - 380 тисяч і 370 тисяч відповідно. При цьому рівень злочинності у містах різний. У Севастополі в минулому році тяжких злочинів скоєно 6,4 на 1000 жителів. З 32 міст, що беруть участь в рейтингу Forbes, рівень злочинності вищий тільки у Сімферополі (7,2).

При цьому у Вінниці на 1000 жителів припадало три тяжких злочини. У порівнянні з попереднім роком рівень злочинності знизився на 5%. При цьому число злочинів із нанесенням тяжких тілесних ушкоджень зменшилося наполовину, розбійних нападів - на третину. У минулому році в місті не було зафіксовано жодного випадку зґвалтування. !zn

Читайте також:

В українських школах за один місяць вилучили понад 30 кілограмів наркотиків

Вільнюс визнано кримінальною столицею ЄС

У Києві затримали п'ятьох міліціонерів, які тортурами покращували статистику

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі