Силовики, Мін'юст, Мінфін і прикордонники затвердили єдиний порядок стеження за українцями

Поділитися
Силовики, Мін'юст, Мінфін і прикордонники затвердили єдиний порядок стеження за українцями © opengsm.ru
Загальна інструкція про організацію проведення негласних слідчих (розшукових) дій набула чинності одночасно з новим Кримінально-процесуальним кодексом України.

СБУ, МВС, Генпрокуратура, Мін'юст, Мінфін і Держприкордонслужба затвердили спільну інструкцію з організації проведення негласних слідчих (розшукових) дій та використанні їх результатів у кримінальному провадженні.

Як повідомила прес-служба Мін'юсту, інструкція набула чинності одночасно з новим Кримінально-процесуальним кодексом України. Завданням Інструкції є встановлення єдиного порядку організації проведення негласних слідчих (розшукових) дій слідчими та уповноваженими оперативними підрозділами правоохоронних органів, а також прокурорами, які здійснюють нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням.

Відповідно до Інструкції, негласні слідчі (розшукові) дії - це різновид слідчих дій, відомості про факт і методах проведення яких не підлягають розголошенню, за винятком випадків, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України (ст. 246 КПК України).

Зокрема, документом визначаються такі види негласних слідчих (розшукових) дій, як аудіо-, відеоконтроль особи, накладення арешту на кореспонденцію, огляд і вилучення кореспонденції, зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, зняття інформації з електронних інформаційних систем без відома її власника, власника або держателя, обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи, спостереження за особою в публічно доступних місцях, аудіо-, відеоконтроль місця, негласне отримання зразків, необхідних для порівняльного дослідження, спостереження за річчю або місцем у публічно доступних місцях.

Інструкцією визначаються способи контролю за вчиненням злочину, такі як контрольована поставка, контрольована закупівля, оперативна закупівля, спеціальний слідчий експеримент і імітування злочину.

Крім того, документом визначаються підстави та порядок отримання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій; порядок фіксації результатів негласних слідчих (розшукових) дій та дослідження інформації; порядок засекречування і розсекречування матеріальних носіїв інформації про проведення негласних слідчих (розшукових) дій; порядок знищення відомостей (матеріальних носіїв інформації про факт, методи і результати), проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

Інструкцією також встановлено забезпечення права особи на інформацію про проведення щодо нього негласних слідчих (розшукових) дій.

Як зазначили в прес-службі Мін'юсту, згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України негласні слідчі (розшукові) дії, залежно від їх виду та конкретної мети, проводяться щодо підозрюваного чи іншої особи, якщо тільки в результаті їх проведення є можливість отримати дані про злочин і особу, яка його вчинила, або обставини, які мають значення для досудового розслідування (про події, речі і документи, які мають істотне значення для досудового розслідування) (ст. 246, 253, 261 КПК України).

Слідчому судді необхідно надати відомості, залежно від виду негласної слідчої (розшукової) дії, отримані в ході досудового розслідування, що підтверджуюють неможливість отримання відомостей про злочин або особу, яка його вчинила, іншим способом. !zn

Читайте також:

Новий Кримінально-процесуальний кодекс набув чинності

Новий КПК «за європейськими стандартами» розширив права міліції затримувати людей

Податкова готова хоч сьогодні приступити до відео-допитів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі