Табачник розповів про особливості вступної кампанії-2012

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Прийом документів на вступ до вишів триватиме з 2 по 31 липня. Встановлено три етапи оприлюднення рейтингових списків і зарахування студентів, останній з яких відбудеться 8 серпня о 12:00. Бали за підготовчі курси будуть враховуватися тільки для інженерних і технічних професій.

Прийом документів абітурієнтів на вступ до ВНЗ у цьому році призначений на період з 2 по 31 липня, повідомив міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник.

"Прийом документів триватиме з 2 по 31 липня. Ті особи, які закінчили середній навчальний заклад до введення тестування (в 2007 році і раніше), мають право складати вступні іспити. Тому термін подачі документів для них скорочено до 20 липня, щоб з 20 по 31 липня виші могли організувати для них вступні іспити", - розповів міністр під час прямої лінії в газеті "Известия в Украине".

Він також пояснив, що абітурієнти, які за своєю спеціальністю проходять творчі конкурси (журналісти, артисти, режисери), повинні подати документи з 2 по 17 липня, і в наступні два тижні будуть проведені творчі конкурси.

"Міносвіти дозволило творчі конкурси проводити з 10 липня, у міру надходження заявок, для того щоб не створювати штовханини і щоб була перерва між творчими конкурсами", - зазначив Д.Табачник.

Міністр також повідомив про те, що згідно з умовами прийому встановлено три етапи оприлюднення рейтингових списків і зарахування студентів.

"Перший рейтинговий список із зазначенням осіб, рекомендованих для зарахування до вишу на бюджетну форму навчання, публікується 1 серпня не пізніше 12:00. Це перша хвиля. 5 серпня о 12.00 рейтингові списки повинні оновитися. Це друга хвиля. З цих списків будуть виключені особи, які не подали у період з 1 по 4 серпня оригінали документів до вишу. В результаті їхні місця займуть абітурієнти, які перебували нижче в списку. 8 серпня о 12:00 всі ВНЗ України мають втретє оприлюднити рейтингові списки. Це третя хвиля. Зі списків вже будуть виключені абітурієнти, які не подали оригінали своїх документів протягом 5, 6 і 7 серпня", - розповів Табачник.

Відповідаючи на питання про те, чи будуть враховуватися бали за підготовчі курси, він пояснив: "Я для початку розповім, чому виникла ідея нараховувати бали за успішне закінчення підготовчих курсів при ВНЗ. У 2010 році ми помітили, що різко впав попит на інженерні та наукові професії. Незважаючи на жорстку критику, вирішили піти назустріч тим хлопцям, які будуть обирати професії, пов'язані з інженерними та технічними спеціальностями. Якщо вони прослухали не менше 150 годин на курсах, за рішенням вченої ради, отримають додаткові 2-20 балів. Підкреслюю, це стосується тільки інженерних і технічних спеціальностей".

Табачник також підкреслив, що технічні університети настільки зацікавлені в підборі абітурієнтів на інженерні, технічні, хімічні та металургійні спеціальності, що, як правило, практично всім ставлять від 18 до 20 балів. Якщо ж абітурієнт закінчив курси з одним дисциплін, а вступає на зовсім іншу спеціальність, йому ці бали при вступі нараховуватися не будуть. !zn

Читати також:

Найбільше абітурієнтів зареєструвалися на тест з української мови - 324 тис.

Кабмін удвічі збільшив замовлення на фахівців авіаційної та аерокосмічної техніки

Математична освіта в Україні занепадає: тільки 12% дев'ятикласників добре знають математику

Україна відзвітувала перед ЄС: У вишах поширені хабарництво, блат і сексуальні послуги

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі