Apple домоглася заборони продажів планшетника Samsung у США

Поділитися
© 1news.az
Незважаючи на конфлікт, обидві компанії пов'язані тісними діловими відносинами. Південнокорейський гігант поставляє Apple, наприклад, чіпи флеш-пам'яті, мікропроцесори, дисплеї та інші комплектуючі для смартфонів, планшетників і плеєрів. Ентузіасти, що здійснили нещодавно «розтин» нового iPad, підрахували, що його «начинка» складається з продукції конкурента приблизно на 40%.

Окружний суд в місті Сан-Хосе (Каліфорнія, США) ввів тимчасову заборону на продаж планшетних комп'ютерів Samsung Galaxy Tab 10.1 на території США, оскільки в них використовуються деякі патенти, що належать Apple.

Постанова суду набуде чинності, як тільки Apple зарезервує 2,6 млн доларів в якості покриття судових витрат Samsung на випадок, якщо рішення буде успішно опротестовано.

Заборона буде залишатися чинною до завершення розгляду по суті позову Apple, який почнеться до кінця літа.

Суддя Люсі Ко заявила, що хоча «Samsung неминуче постраждає у зв'язку з відкликанням своєї продукції з ринку», шкода, завдана Apple через порушення патентів компанії, «більш значна». При цьому у грудні 2011 року та ж суддя вже розглядала аналогічне клопотання Apple, проте не задовольнила його.

«Постанова обмежує доступність високотехнологічних продуктів для споживачів у США», - прокоментував ситуацію представник Samsung, який заявив, що, якщо Apple не припинить судитися через «зовнішній вигляд» продукції, то «інновації і прогрес в цій області можуть бути обмежені».

Раніше, у 2011 році Apple домоглася заборони на продаж Samsung Galaxy Tab 10.1 в Німеччині. Тимчасова заборона на продаж планшета діяла у кінці минулого року і в Австралії, проте після закінчення слухань у справі ї було знято.

Apple проти Samsung: історія протистояння

Нагадаємо, битва гігантів почалася у квітні минулого року, коли «яблучна» корпорація подала скаргу про порушення патентів на дизайн, користувальницький інтерфейс і оформлення упаковки iPad і iPhone. В Apple вважають, що копіювати дизайн її продуктів Samsung допомагає доступ до її розробок, який вона має в якості партнера.

Південнокорейський гігант відкидає ці звинувачення і у свою чергу звинувачує Apple в порушенні своїх авторських прав на запатентовані ним технології бездротової передачі даних, корекції помилок і зменшення енергоспоживання пристрою.

За даними на кінець минулого року, компанії подали один проти одного більше тридцяти позовів до судів десятка різних країн по всьому світу.

В кінці травня глави Apple і Samsung не змогли прийти до угоди, яка б дозволила врегулювати патентне протистояння між сторонами, що триває більше року, в ході дводенних переговорів «на вищому рівні» у Сан-Франциско. Переговори, які в квітні призначив суд, вели генеральний директор Apple Тім Кук і Джі-Санг Чой з Samsung в присутності своїх юрисконсультів.

При цьому, незважаючи на конфлікт, обидві компанії пов'язані тісними діловими відносинами. Південнокорейський гігант постачає Apple, наприклад, чіпи флеш-пам'яті, мікропроцесори, дисплеї та інші комплектуючі для смартфонів, планшетників і плеєрів. Ентузіасти, що здійснили нещодавно «розтин» нового iPad, підрахували, що його «начинка» складається з продукції конкурента приблизно на 40%.

Інтерес до протистояння додає той факт, що Samsung є найбільшою IT-компанією за обсягом виручки, а Apple - з чистого прибутку. За даними аналітичної компанії Display Search, за підсумками першого кварталу 2012 року Samsung посів перше місце у світі за обсягами продажів мобільних телефонів і смартфонів.

Продажі південнокорейської компанії у першому кварталі зросли до 44 млн штук, тобто втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Це 31% ринку смартфонів, що оцінюється в 219 млрд доларів. Apple реалізувала 35,1 млн пристроїв, зайнявши 24% ринку. !zn

Читайте також:

Білоруси випустили свого «вбивцю iPad» - планшетник «Горизонт»


Microsoft випустить у продаж планшет з діагоналлю екрана 80 дюймів

Microsoft представила новий планшетник Surface

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі