Кабмін затвердив умови конкурсу щодо двох газових родовищ на шельфі

Поділитися
Кабмін затвердив умови конкурсу на укладення УРП щодо Скіфської і Фороської газових площ, у рамках якої премії за підписання УРП стосовно ділянок шельфу складуть по 2,4 млрд грн.

Мінімальний розмір спеціального платежу (премії) до державного бюджету, який вноситься інвестором у 10-денний термін після підписання угоди про розподіл продукції - вуглеводнів (УРП), які видобуватимуться у межах Скіфської і Фороської газоносних площ Чорноморського шельфу, встановлений у розмірі 2,4 млрд грн по кожній площі.

Згідно з постановами Кабінету міністрів №454 і №455 від 23 травня, оприлюдненими у вівторок, 29 травня, мінімальний обсяг інвестицій на першому етапі геологорозвідувальних робіт повинен становити не менше 1,6 млрд грн.

Обсяг інвестицій на другому етапі, в тому числі дослідно-промислової експлуатації, як і сумарний обсяг інвестицій, необхідних, зокрема, для промислової розробки, визначається за умовами конкурсу, зазначається в документах.

Відповідно до затверджених умов, максимальна частина компенсаційної продукції, за рахунок якої інвестору будуть компенсовані його витрати, встановлена на рівні 70%, а частка держави в прибутковій продукції повинна складати не менше 20%.

Передбачається, що УРП будуть укладені на 50 років.

Раніше глава Мінприроди Едуард Ставицький повідомив, що конкурси планується оголосити до 5 червня. Згідно з постановами, на прийом заявок відводиться до двох місяців, а на підведення підсумків - до місяця.

У звіті Держгеологіі за 2011 рік відзначалося, що прогнозований піковий видобуток газу за Скіфській ділянці становить 3-4 млрд кубометрів на рік, за Фороській - 2-3 млрд кубометрів.

Відповідно до постанови, вартість документації на ділянці Фороса складає 10 млн грн, Скіфській - 12 млн грн, а за участь в конкурсах стягується по 1 млн грн.

Учасником конкурсу може бути компанія з відповідними фінансовими і технічними можливостями, а також з необхідною кваліфікацією для користування надрами.

Основним критерієм оцінки заявок є привабливість умов інвестування, перш за все розмір премії за підписання УРП. Іншими критеріями відбору є раціональність умов використання природних ресурсів, ефективність технологічних рішень та заходів щодо захисту навколишнього середовища, рівень фінансового забезпечення та наявність досвіду інвестора, привабливість пропозицій про розподіл продукції на користь держави та забезпечення українських товарів, робіт і послуг.

Площа Скіфської ділянки становить 16,698 тис. кв. км, Фороської - 13,615 тис. кв. км.

Перший етап геологорозвідувальних робіт, відповідно до умов конкурсів, повинен бути завершений протягом п'яти років.

Раніше сумарні інвестиції в Скіфську ділянку оцінювалися у $10-12 млрд, прогнозований щорічний обсяг видобутку природного газу - до 3-4 млрд куб. м, надходження в бюджет - 80-90 млрд грн.

Загальні інвестиції в ділянку Фороса - у $8-10 млрд, прогнозований щорічний обсяг видобутку газу - до 2-3 млрд куб. м, надходження в бюджет - 70-80 млрд грн.

Як повідомлялося, промисловий видобуток газу на двох попередніх газоносних площах, виставлених Україною на конкурс - Юзівській і Олеській - має початися в 2017 році. !zn

Читайте також:

Гідророзрив для влади

У Держгеонадрах переконані, що через 2,5-3 роки взаємини на ринку газу стануть ринковими

Україна визначила переможців щодо Юзівської і Олеської газових площ

Промисловий видобуток газу на Юзівській і Олеській площах розпочнеться у 2017 році

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі