За Януковича українці стали більш нещасними

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
У 2011 році кількість щасливих людей, що живуть в Україні, скоротилася з 65% до 63% у порівнянні з 2010 роком, повідомила заступник генерального директора компанії "Україна сьогодні" Наталія Іщенко.

"Таке невелике зниження рівня щастя відбулося вперше за останні шість років", - заявила Н.Іщенко на прес-конференції у понеділок, 14 березня, коментуючи результати соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціологічних досліджень (КМІС).

"Але це зниження незначне, і швидше можна говорити про те, що рівень щастя в Україні стабілізувався", - додала вона.

Згідно з опитуванням, 34% респондентів вважають себе однозначно щасливими, 29,2% - скоріше щасливими, ніж нещасними, 9% - швидше нещасними, ніж щасливими і 7,9% - однозначно нещасними.

Визначальним чинником позитивного сприйняття українцями рівня свого щастя є рівень доходу.

Так, серед тих, хто може дозволити собі придбати все, що хоче, рівень щасливих людей становить 100%, серед тих, кому грошей не вистачає навіть на їжу - 40%.

У той же час найбільш важливими факторами для щасливого життя опитані назвали сімейні цінності - 39,4%, здоров'я - 32,4%, матеріальне благополуччя - 21,9%, дітей та онуків - 19%, особистісні цінності і самореалізацію - 15,9 %, роботу - 9,8%, духовні потреби - 10%, любов і дружбу - 6%.

Рівень щастя також залежить від віку і статі. Так, серед людей у ​​віці 18-29 років частка щасливих людей становить 58%, старше 70-ти років - 16%.

Найбільше щасливих людей живе у західних регіонах - 74%, найменше у центральних - 56%, на сході - 64%, на півдні - 62%.

Генеральний директор КМІС Володимир Паніотто вважає, що зниження рівня відчуття щастя серед українців обумовлене тим, що ейфорія після президентських виборів, на яких переміг кандидат, якого підтримувала майже половина населення країни, пройшла, а рівень матеріального добробуту залишився без зміни.

Соцопитування було проведено КМІС на замовлення компанії "Україна сьогодні" з 8 по 20 лютого у 110 населених пунктах на території всієї України. Було опитано 2037 респондентів. Похибка вибірки становить 2,2%.

За матеріалами „Інтерфакс-Україна“

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі