Кабмін не зміг домовитися з Vanco про укладення мирової угоди

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Переговори між компанією Vanco Prykerchenska з одного боку і Кабінетом міністрів України, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Міністерством екології та природних ресурсів України з іншого припинено за обопільною згодою.

Джерело, знайоме з ходом переговорів, заявило, що сторони не змогли домовитися про юридичне закріплення довгострокових гарантій захисту інвестицій Vanco у розмірі 20 млрд дол, після чого було прийнято рішення продовжити розгляд між сторонами в суді, пише «Коммерсант-Украина».

Нагадаємо, у квітні міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що уряд затвердив мирову угоду з Vanco. Тоді він запевняв, що угоду буде підписано у квітні. Як повідомлялося, у 2006 році Vanco International виграла конкурс на розробку ділянки Чорного моря. У 2007 році Мінприроди позбавило компанію ліцензії на розробку шельфу. У відповідь «дочка» Vanco звернулася до Стокгольмського арбітражного суду.

Як повідомлялося, Vanco International, 100%-ва дочірня компанія Vanco Energy Company (США), у квітні 2006 року була визнана переможцем конкурсу на право укладання угоди про розподіл продукції (УРП), видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки. У жовтні 2007 року Vanco Int. перепоступилася правами та обов'язками щодо УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній у серпні 2007 року.

Міністерство охорони навколишнього природного середовища у грудні 2007 року видало Vanco Prykerchenska ліцензію на геологічне вивчення, дослідно-промисловий і промисловий видобуток нафти, газу і газоконденсату в межах Прикерченської ділянки.

Пізніше Мінприроди виявило кілька порушень законодавства України, допущених у ході конкурсу на право укладання УРП, у процесі видачі Vanco Prykerchenska ліцензії, а також факти порушення Vanco International деяких положень УРП.

У квітні-травні 2008 року уряд анулював ліцензію Vanco Prykerchenska і вийшов з УРП. Vanсo звернулася до міжнародного арбітражу, одночасно продовжуючи робити уряду України пропозиції щодо відновлення співпраці у рамках УРП.

У липні 2010 року Vanco повідомила про початок переговорного процесу з метою підписання мирової угоди і призупинення арбітражного процесу у Стокгольмському арбітражному суді.

На початку лютого 2011 року перший віце-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв повідомив про готовність уряду підписати мирову угоду з Vanco Prykerchenska в лютому.

За його словами, мирова угода не передбачає застосування штрафних санкцій до держави за її вихід з УРП з Vanco щодо розробки Прикерченської нафтогазоносної ділянки шельфу Чорного моря.

Власниками Vanco Prykerchenska з рівною пайовою участю є Vanco International, DTEK Holdings Limited українського бізнесмена Ріната Ахметова, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Limited.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі