В уряді більше не хочуть покладатися на Фірташів, Пінчуків та Ахметових

Поділитися
Україна повинна диверсифікувати структуру свого експорту, наголошують у вітчизняному МЗС, адже падіння у 2008-2009 роках експорту металургійної продукції на 60% і на 80% - експорту хімічної призвело до падіння на 15% ВВП України.

Як повідомляє прес-служба уряду, таку думку висловив заступник міністра закордонних справ України Віктор Майко у ході відеоконференції з регіонами, участь у якій взяли представники Львова, Дніпропетровська, Харкова та Одеси.

"Для того, щоб убезпечити себе від повторення подій 2008-2009 рр. на світовому ринку і не вводити економіку у стан колапсу, ми повинні працювати над тим, щоб структура та наповнення експорту були іншими", - зазначив дипломат.

У цьому контексті він наголосив, що зменшення на 60% експорту металургійної промисловості та на 80% - хімічної спричинило падіння ВВП України на 15%. "Аби запобігти подібному у майбутньому, потрібно здійснити низку кроків на державному рівні. Тож відповідно до доручення президента та уряду, ми сьогодні з міністерством економічного розвитку активно працюємо над створенням певної структури", - зазначив В.Майко.

Він уточнив, що йдеться про запровадження агенції для підтримки українських експортерів, а також фінансового інституту, який забезпечуватиме гарантування фінансових ризиків українських експортерів.

Як відомо, в Україні хімічну промисловість контролює бізнесмен Дмитро Фірташ, гірничо-металлургійний комплекс - бізнесмени Рінат Ахметов та Віктор Пінчук тощо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі