Акімова назвала сім найбільш пріоритетних реформ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Головними завданнями держави щодо здійснення реформ в Україні на сьогодні є скасування зрівнялівки в пенсіях, введення економічно і соціально обгрунтованих тарифів ЖКГ, створення системи первинної та екстреної медичної допомоги, запуск ринку землі, дерегуляція і стимулювання підприємницької ініціативи, прискорення приватизації, диверсифікація імпорту енергоносіїв та підготовка цього сектора до приватизації для залучення інвестицій.

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповіла перший заступник голови адміністрації президента України Ірина Акімова.

Зокрема вона назвала сім першочергових реформ для держави і конкретні завдання щодо їх здійснення:

«Перше - реформа системи соціальної підтримки через запровадження механізму надання пільг і допомог залежно від рівня доходів громадян; системи економічно й соціально обгрунтованих нормативів споживання житлово-комунальних, транспортних та інших послуг; системи моніторингу та оцінювання програм соціальної підтримки.

Друге - реформа системи пенсійного страхування. Розмір пенсій має розраховуватися залежно від заробітку та страхового стажу. Буде скасовано зрівнялівку у пенсіях шляхом встановлення чіткої залежності розміру пенсії від часу виходу на пенсію. Запровадження другого (накопичувального) рівня обов’язкового пенсійного страхування забезпечить додаткові надходження майбутнім пенсіонерам та їх гідну старість.

Третє - реформа медичного обслуговування для забезпечення населення доступною та якісною медичною допомогою. Передбачається створення центрів первинної медичної допомоги (з розгалуженою мережею амбулаторій сімейної медицини та госпітальних округів з урахуванням реальної потреби населення у спеціалізованій медичній допомозі), забезпечення можливості вільного вибору пацієнтом лікаря первинної ланки. Буде створено загальнодержавну систему екстреної медичної допомоги, забезпечено підготовку медичних кадрів за найбільш дефіцитними спеціальностями, насамперед сімейних лікарів за державним замовленням.

Четверте - реформа енергетичного сектора. Зокрема, це питання диверсифікації імпорту енергоносіїв, підготовки цього сектора до приватизації для залучення інвестицій. Необхідно завершити перехід до економічно обгрунтованого рівня тарифів на енергоносії, який є об’єктивним і невідворотним (паралельно із запровадженням відповідних компенсаторів для соціально вразливих груп населення).

П’яте - земельна реформа. Основним завданням є запуск найближчими роками повноцінного ринку землі та водночас створення надійних правових гарантій використання землі за прямим призначенням. Має бути сформована законодавча база земельної реформи, реалізація якої дасть змогу залучити іпотечні кредитні ресурси для модернізації аграрного сектора.

Шосте - дерегуляція, стимулювання підприємницької ініціативи. Триватиме робота зі спрощення започаткування, ведення, припинення бізнесу, спрощення порядку отримання ліцензій і дозвільних документів, посилення відповідальності посадових осіб за порушення дозвільного законодавства, удосконалення системи державного нагляду та контролю у сфері господарської діяльності. Передбачається також законодавчо врегулювати питання надання адміністративних послуг.

Сьоме - це прискорення приватизації. Необхідно оновити законодавчу базу, насамперед звершити підготовку та ухвалити Державну програму приватизації, внести необхідні зміни до приватизаційного законодавства. Приватизація підприємств ключових секторів має відбуватися на основі затверджених програм їх розвитку. Застосовуватимуться особливі підходи до приватизації містоутворюючих підприємств. Визначення особливостей приватизації таких підприємств запобігатиме негативним соціальним наслідкам їх реформування».

Більше про думку Ірини Акімової про основні ризики і виклики поточного періоду і роль держави на нинішньому етапі читайте в статті Юрія Сколотяного «Чи стане новим прологом нинішній сумний підсумок?» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна»(№ 29 від 20.08.2011 р.), присвяченому 20-річчю Незалежності України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі