Кабмін цього року не буде вводити квоти на зерно

Поділитися
© ZN.UA
Кабінет міністрів у 2012 році не планує вводити квоти на зерно. Введення квот на зерно у 2010 році було вимушеним кроком з боку уряду через нестачу продовольчого зерна у країні.

У 2012 році уряд не буде вводити квоти на зерно. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, повідомляє прес-служба Кабміну.

«Ніхто ніяких квот вводити не буде», - сказав Азаров.

При цьому він повідомив, що сьогодні в Україні достатній запас продовольчої пшениці. З торішнього рекордного врожаю проекспортовано 13,5 мільйона тонн зерна, з них 1,5 мільйона тонн - продовольчої пшениці. Таким чином, в Україні залишається продовольчого зерна достатньо до 2013 року.

За словами прем'єра, цього року планується зібрати нормальний, середній урожай зернових, незважаючи на проблемні питання, пов'язані з погодними умовами. «Навіть якщо ми взагалі нічого не зберемо у 2012 році, а ми зберемо нормальний середній урожай, ми спокійно проживемо до врожаю 2013 року», - сказав він.

Прем'єр зазначив, що введення квот на зерно у 2010 році було вимушеним кроком з боку уряду через нестачу продовольчого зерна у країні. «Міг уряд залишити свою країну без продовольчої пшениці? Якби ми не ввели квоти, її б вивезли 100%, і ми змушені були б завозити», - сказав Азаров, нагадавши ситуацію 2003 року, коли Україна була змушена ввозити зерно з-за кордону.

Нагадаємо, квотування експорту зерна, спочатку введене урядом України на початку жовтня 2010 року на термін до 31 грудня 2010 року, у кінці минулого року було продовжено до 31 березня 2011 року. При цьому сумарний розмір квот збільшено на 1,5 млн тонн - до 4,2 млн тонн. Квоту на експорт кукурудзи збільшено з 2 млн тонн до 3 млн тонн, пшениці - з 0,5 млн тонн до 1 млн тонн.

За цей час квоти розподілялися лише єдиний раз способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: Кабінет міністрів постановою від 10 листопада 2010 року обмежив термін прийому заявок, тому багато експортерів просто не змогли отримати висновки Мінагропрода та подати заявки.

Спеціально створена комісія 12 листопада минулого року розподілила 2,182 млн тонн квоти між компаніями. Зокрема, ТОВ «Сільськогосподарське підприємство „Нібулон“, ТОВ „Кернел-Трейд“ і підприємство з іноземними інвестиціями „Сарна“ отримали 52,6% квоти на експорт зерна.

Потім Мінекономіки оголосило про прийом заявок з 16 по 30 листопада на експорт кукурудзи в рамках нерозподіленої експортної квоти, що становить 518 тис. тонн, проте її так і не було розподілено.

Комісія Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на засіданні 11 січня 2011 року розподілила квоти на експорт зерна в обсязі 2,018 млн тонн. При цьому 0,221 млн тонн квоти на експорт пшениці і 0,544 млн тонн кукурудзи отримало ТОВ „Хліб Інвестбуд“, що належить державній акціонерній компанії (ДАК) „Хліб України“.

Раніше було повідомлено, що західні країни неодноразово критикували дії української влади щодо ринку зерна.

Зокрема, як заявив в інтерв'ю
ZN.UA посол Франції в Україні Жак Фор, намір українського уряду створити державний агент, у якого буде монопольне право на експорт соціально значущих сільгосппродуктів, йде врозріз з офіційними заявами Києва, а також з тими принципами, за якими працює Європейський Союз.

Окрім того, уряд США стурбований втручанням уряду України в роботу зернового ринку. Зокрема, американська сторона висловлює невдоволення намірами створити державну монополію і небажанням зняти обмеження на експорт зернових, тобто існуванням так званих квот.

Раніше повідомлялося, що комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин на засіданні 15 лютого не підтримав скандальний законопроект №8053, яким пропонується монополізувати експорт сільськогосподарської продукції, включеної до переліку цінового регулювання.

Читайте також:

Україна «потопає» в зерні, але до рекорду експорту поки далеко

Порошенко: За низьку інфляцію треба дякувати не уряду, а селянам і рекордному врожаю

Експортні мита на зерно принесли в бюджет більше 700 млн грн доходу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі