Адмінсуд скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб

Доповнено
Поділитися
Адмінсуд скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб © УНІАН
Рішення було одним із ключових у процесі націоналізації банку.

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Ігоря Коломойського у справі про націоналізацію "Приватбанку". Зокрема, суд скасував ключове рішення Національного банку в процесі націоналізації банку, яке визначало перелік пов'язаних з банком осіб, повідомляє прес-служба Національного банку України.

"Окружний адміністративний суд міста Києва 18 квітня ухвалив чергове рішення щодо процедури націоналізації Приватбанку у справі № 826/13813/17, яким повністю задовільнив позов підконтрольної колишньому акціонеру Приватбанку Ігорю Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd. Зокрема, задоволені вимоги позивача у частині скасування рішення Національного банку від 13.12.2016 № 105, яким визначено перелік пов'язаних з "Приватбанком" фізичних та юридичних осіб", - йдеться в повідомленні НБУ.

Зазначається, що саме це рішення Національного банку є одним із основних у процесі виведення у грудні 2016 року неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участі держави. Зокрема під час цього процесу було проведено процедуру "bail-in", що полягає в обміні коштів пов'язаних із банком осіб на акції банку із подальшим продажем Міністерству фінансів України.

Начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук повідомив, що рішення суду поки не набрало законної сили та найближчим часом буде оскаржене НБУ в апеляційному порядку.

"Національний банк занепокоєний якістю та результатами розгляду судових справ в Україні, що можуть призвести до втрат коштів платників податків та ризиків для банківської та фінансової стабільності країни. Це може призвести до того, що у пов'язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку осіб з'являться підстави для стягнення з банку коштів, що були повернуті державою до капіталу банку у процесі його націоналізації. ", - сказав він.

Читайте також: Новини про скасування націоналізації Приватбанку спровокували падіння єврооблігацій

Згідно з юридичним визначенням, пов'язана особа (related party) – фізична особа, яка за своїм службовим статусом, родинними зв'язками або майновим станом пов'язана з діяльністю та управлінням банком і може одержати певні матеріальні переваги в процесі виконання банком своїх функцій. Пов'язаними особами, зокрема, можуть бути: 1) керівники банку; 2) власники істотної участі в банку; 3) близькі родичі, чоловік, жінка, діти, батьки керівника або власника істотної участі в банку; 4) афілійовані особи банку, керівники та власники істотної участі в афілійованих особах, а також їх близькі родичі.

Окружний адміністративний суд Києва в четвер, 18 квітня, задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "ПриватБанку".

Президент Петро Порошенко заявив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на "ПриватБанк" є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту і економічної кризи в Україні.

У свою чергу прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що підтримує позицію НБУ і Міністерства фінансів, які збираються оскаржити рішення суду щодо скасування націоналізації "Приватбанку". Увечері 18 квітня глава держави скликав нараду РНБО.

У НБУ також заявили про неможливість повернення "ПриватБанку" колишнім власникам.

21 грудня 2016 року "ПриватБанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради "ПриватБанку", сьогодні "ПриватБанк" – один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі