Україна наростила експорт агропромислової продукції на 14% - Економіка - dt.ua

Експорт продукції АПК в Україні зріс на 14%

21 лютого, 06:42 Роздрукувати

Однако першу десятку найбільш експортованих складають сировинні товари.

З усього експорту продукція АПК складає 48% © Agronews

Україна значно підвищила експорт продукції агропромислового комплексу. Про це говорять дані останнього часу. У січні 2020 року експортовано продукції АПК на суму майже 2 млрд. доларів.

Цифри оприлюднило міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства в Facebook.

За даними ДФС у січні 2020 року Україна поставила на зовнішні ринки сільськогосподарської продукції на 1 984 млн. дол. США, що на 14% більше ніж за відповідний період 2019 року. Зокрема, із загального експорту України частка аграрної продукції складає 48%.

"Україна забезпечує позитивну динаміку до збільшення експорту продукції АПК, зокрема, за рахунок підвищення урожайності, збільшенню виробництва сільськогосподарської продукції, попиту на українську продукції серед закордонних споживачів та відкриття нових ринків збуту. Основна частка аграрного експорту займають зернові культури – 48% та олійні – 23%. Проте, ми поступово збільшуємо обсяги постачання готової, нішевої та органічної продукції", - прокоментував заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

П'ятірка країн, які найбільше імпортували українську сільськогосподарську продукцію за звітний період:

  • · Китай (10,2%);
  • · Єгипет (10,1%);
  • · Іспанія і Нідерланди (по 8,0%);
  • · Туреччина (6,6%).

Загалом, за січень 2020 року зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів склав близько 2,5 млрд дол. США, що на 15% більше, ніж за відповідний період 2019 року. Але все це, здебільшого, сировинні товари.

Читайте також: Перша десятка товарів, що найбільш експортуються з України, складається з сировинних товарів – Мінекономіки

Аграрний сектор зможе отримати державну підтримку з квітня 2020 року, тобто ближче до кінця проведення посівних робіт. При цьому 80% виплат будуть мати місце у другому півріччі. Про це повідомив заступник міністра економіки Тарас Висоцький, написала прес-служба відомства.

"Вчора на засіданні уряду було прийнято постанову, якою визначено напрями державної підтримки на 2020 рік. Наступним нашим кроком буде прийняття відповідних порядків використання коштів з чітким алгоритмом. Вони вже зараз проходять внутрішнє узгодження на рівні ЦОВВ. Ми очікуємо, що прийняття порядків відбудеться на початку березня, а з квітня стартують прямі виплати", - зазначив Висоцький.

Він додав, що 80% виплат відбудуться у другому півріччі, через єдиний підхід до подачі документів. Вже зафіксовано дату подачі документів - до 1 жовтня.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >