Кабмін думає, як стимулювати населення віддавати гроші державі, а не зберігати "під матрацом"

Поділитися
Кабмін думає, як стимулювати населення віддавати гроші державі, а не зберігати © Андрій Товстиженко, DT.UA
Мінфін і Мінекономрозвитку повинні ввести нові види державних цінних паперів, які б користувалися великим попитом у фізичних осіб.

Кабінет міністрів України доручив Міністерству фінансів створити податкові стимули для інвестування коштів фізичних осіб у державні цінні папери (держЦП) і продовжити випуск держЦП для населення, в тому числі казначейських зобов'язань на пред'явника.

Згідно з планом заходів щодо розвитку внутрішнього ринку державних ЦП на період до 2014 року, затвердженим розпорядженням Кабінету міністрів № 1059 від 26 грудня, у 2014 році Мінфін і Мінекономрозвитку повинні ввести нові види державних цінних паперів, у тому числі з можливістю їхнього дострокового погашення за ініціативою емітента.

Уряд збирається в наступному році позичити у населення $1 млрд

Документ також передбачає створення належних умов для ефективного функціонування інституту первинних дилерів шляхом підтримки ними двостороннього котирування цінних паперів на вторинному ринку, а також удосконалення механізму конкурсного відбору таких дилерів.

У план заходів включено також удосконалення інфраструктури фондового ринку для надійності та ефективності систем розрахунків та клірингу з метою зменшення транзакційних витрат, а також визначення стандартизованих підходів до проведення банками операцій РЕПО з держЦП.

У документі знову підтверджуються наміри щодо здійснення активних операцій Мінфіну на ринку держборгу (обмін, випуск, купівля, викуп) і оптимізації структури держборгу на користь збільшення частки внутрішнього боргу.

Уряд також доручив Мінфіну регулярно здійснювати розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) з поступовим збільшенням терміну їхнього обігу, а також щомісяця оголошувати графіки проведення таких аукціонів.

Згідно з даними Державної казначейської служби, план запозичень-2012 у бюджет України в розмірі 98,4 млрд грн вже перевиконано: за станом на 24 грудня було отримано 102,99 млрд грн, в тому числі за зовнішніми запозиченнями - 38,770млрд грн.

На витрати з обслуговування держборгу в 2012 році заплановано 24,49 млрд грн, з яких станом на 24 грудня виплачено 24,04 млрд грн, у тому числі за зовнішнім боргом - 6,92 млрд грн.

На погашення держборгу планом відведено 66,53 млрд грн, а сплачено 65,680 млрд грн, у тому числі за зовнішнім боргом - 29,35 млрд грн.

Усього в обігу на 26 грудня перебували ОВДП на суму 187,42 млн грн, що на 18,9% більше, ніж на початок року. При цьому портфель ОВДП Нацбанку зріс на 27,1% - до 107,16 млрд грн, банків - на 13,3%, до 65,89 млрд грн, нерезидентів - на 22,2%, до 5,44 млрд грн.

Уряд у 2012 році вперше випустив для населення валютні казначейські зобов'язання на пред'явника на суму $200 млн, а також активно пропонувало валютні ОВДП для юросіб, вперше випущені у грудні 2011 року.

Україна, згідно з держбюджетом-2013, планує збільшити державні запозичення до загального фонду держбюджету в 2013 році до 129,4 млрд грн при скороченні зовнішніх запозичень до 36,5 млрд грн.

Кабмін прогнозує, що загальні платежі за держборгом у 2013 році зростуть до 116,1 млрд грн, з них за зовнішнім боргом - до 47,6 млрд грн. !zn

Читайте також:

Україна в 2013 році планує позичити 135 млрд грн

У 2013 році Кабмін має намір позичати менше, але потім знову повернеться назад

Рада НБУ рекомендувала Кабміну закривати «дірки» в держбюджеті грошима населення

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі