Офіційна гривня до долара подешевшала на 15 копійки

Поділитися
Гривня дешевшає на новинах про скасування націоналізації Приватбанку.

Національний банк України встановив офіційний курс гривні до долара на п'ятницю, 19 квітня, на рівні 26,8376 грн/долар, гривня подешевшала на 15 копійок в порівнянні із попереднім робочим днем (26,6875грн/долар в середу, 18 квітня). Курс євро встановлений на рівні 30,1923 грн/євро (18 квітня – 30,1596гривні), 10 рублів – 4,1889 грн/рубль (18 квітня – 4,1735 гривні).

Другий тур президентських виборів в Україні суттєво не вплине на курс національної валюти, наголосив член ради НБУ Василь Фурман.

"Якщо говорити про курс гривні, чи впливають на нього політичні вибори - напевно, впливають, але на цьому етапі несуттєво. Але на курс української гривні впливає низка інших фундаментальних факторів", - пояснив він.

Зокрема, зовнішня економічна кон'юнктура, величина та структура українського експорту, а також бізнес-клімат всередині держави.

Однак аналітики американського інвестбанку Morgan Stanley прогнозують зниження курсу на чотири гривні - до 31 грн/долар - вже наприкінці поточного року. І до 32,5 грн/долар до кінця 2020 року.

Експерти також прогнозують зниження темпів зростання ВВП до 2,7% у 2019 році і 2,6% - у 2020. Дефіцит поточного рахунку прогнозується на рівні 4% (2019) і 3,6% (2020) від ВВП.

Цьому, на думку аналітиків, сприятимуть "політична, макроекономічна невизначеність для інвестицій, підвищення тарифів на газ і висока інфляція, що стримує споживання домогосподарств".

Нагадаємо, 7 лютого набув чинності закон "Про валюту і валютні операції", що передбачає запровадження понад 20 послаблень на валютному ринку. Зокрема, дозвіл оnline-купівлі іноземної валюти фізичними особами (до 150 тисяч грн/день в еквіваленті).

Раніше Нацбанк скасував вимогу до юросіб щодо обов'язкового резервування коштів для купівлі валюти - так зване правило "Т+1". Тепер компанії зможуть купувати валюту день у день. Із 1 березня регулятор знижує норму обов'язкового продажу експортної виручки до 30% з 50%.

Докладніше про інші чинники, що впливають на стабільність валютного курсу та зростання золотовалютних резервів, читайте у статті Андрія Гайдуцького "Герої нашої економіки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі