Кулеба розповів, яким буде "норманді" по Криму

Поділитися
Кулеба розповів, яким буде "норманді" по Криму Нині анексію Криму РФ обговорюють у двох форматах
Росія на старті формування міжнародного формату не потрібна.

Україні потрібен міжнародний формат на кшталт нормандського, на якому обговорюватиметься анексія Криму Росією, вважає віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

При цьому країна-агресор на старті формування цього формату не потрібна, зазначив він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна". За його словами, зараз існує лише два формати, в яких обговорюють питання окупованого півострова.

"Перший – це міжнародні організації, коли ООН ухвалює резолюції, ЮНЕСКО теж ухвалює резолюції та здійснює дистанційне вивчення ситуації в Криму, Місія ООН в Україні здійснює дистанційний моніторинг, Рада Європи теж ухвалює якісь рішення і намагається пробитися до Криму з візитом, Європейський Союз зберігає санкції", - пояснює віцепрем'єр.

Другий формат – двосторонній, який стає можливим під час закордонних візитів російських можновладців.

"Другий формат – двосторонній, коли умовний [голова МЗС Росії Сергій] Лавров кудись приїжджає і йому на переговорах заявляють, що ніколи не визнають незаконної окупації Криму", - додає він.

Однак, на думку Кулеби, потрібен третій, новий і креативний формат, де "як у нормандському форматі відбувалася б розмова щодо Криму". До спроб Росії блокувати такі ініціативи українська сторона готова, запевняє він.

"Ми спокійно до цього ставимося, але вважаємо, що для початку нам потрібно визначитися, який саме формат ми хочемо, і навіть без Росії почати в ньому говорити. Тому що нам треба дискутувати, нам потрібна рефлексія щодо того, яким буде шлях до деокупації Криму", - наголосив Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, 16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум щодо статусу Криму. Світова спільнота не визнала результати голосування, а президент Росії Володимир Путін за два дні оголосив про так зване "приєднання" українського півострова до РФ.

У п'яту річницю анексії українського півострова низка держав нагадала про невизнання підсумків незаконного "референдуму" і висловила власну підтримку територіальній цілісності та суверенітету України. Європейський Союз оприлюднив декларацію, в якій висунув країні-окупанту низку вимог.

Докладніше читайте в матеріалі Валентини Самар "Прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов: "Основне завдання на цей рік - зробити півострів непідйомним для країни-агресора"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі