Повернення Росії в ПАРЄ: список країн, що голосували

Поділитися
Повернення Росії в ПАРЄ: список країн, що голосували Право голосу у Росії забрали після анексії Криму
Рішення про підтвердження повноважень Росії в ПАРЄ приймуть сьогодні.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) проголосувала рано у вівторок, щоб відновити права голосу Росії, через п'ять років після припинення права голосування після анексії Росією Криму. Парламентська асамблея, що складається з депутатів 47 держав-членів Ради Європи, підтримала рішення повернути Росії право голосу, незважаючи на різкий протест з боку України, країн Балтії, Польщі та Сполученого Королівства. Україна і Грузія вже оскаржили повноваження Росії в ПАРЄ.

Президентка Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск'є заявила про те, що рішення про підтвердження повноважень РФ прийуть сьогодні у другій половині дня.

Це рішення означає, що російська делегація буде запрошена для участі в майбутньому в середу голосуванні з вибору нового генерального секретаря Ради Європи.

Противники цього рішення попередили, що це перший крок до послаблення і в кінцевому підсумку до повного скасування санкцій, запроваджених проти Росії за її участь в дестабілізації ситуації в Східній України та анексії Криму.

З представників ПАРЄ 118 проголосували за, 68 проти, 10 членів утрималися, свідчу дані поіменного голосування.

Повністю підтримали повернення Росії делегати з Азербайджану, Франції, Іспанії, Ірландії, Ісландії, Норвегії, Австрії, Словаччині, Португалії, Сербії і Туреччини.

Частково рішення про повернення російської делегації підтримали Вірменія, Бельгія, Швейцарія, Італія, Німеччина, Данія, Фінляндія, Ліхтенштейн, Хорватія, Молдова, Чехія, Нідерланди, Португалія, Румунія, Швеція, Словаччина,

Україна, Грузія, Естонія, Латвія і Литва проголосували проти в повному складі. Делегати від Великої Британії, Польщі та Швеції у своїй більшості проголосували проти даного рішення.

Нагадаємо, члени ПАРЄ проголосували за повернення російської делегації в Асамблеї.

Представники Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Туреччини, Ісландії, Кіпру та Азербайджану в повному складі підтримали повернення Росії в ПАРЄ.

Після цього виконуюча обов'язки голови комітету Верховної Ради України з питань євроінтеграції Марія Іонова допустила, що після повернення повноважень делегації Російської Федерації у ПАРЄ українська делегація може призупинити свою участь в Асамблеї.

Регламентний комітет ПАРЄ 3 червня схвалив проект резолюції, в якому запропонував надати російській делегації повноваження для участі в червневій сесії. Документ також пропонує змінити Статут організації і вказати, що "в разі оскарження або перегляду повноважень члени не можуть бути позбавлені права голосу, права виступати, бути представленим в Асамблеї та її органах".

У зимовій сесії ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни в правила формування комітетів, позбавивши Україну місця в регламентному комітеті, який розглядає можливість зняття санкцій з Росії.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.

Проте в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціював внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть російській делегації можливість повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі