Пристайко: Посол США в ЄС не говорив мені про зв'язки між розслідуванням Burisma і військову допомогу Україні

Поділитися
Пристайко: Посол США в ЄС не говорив мені про зв'язки між розслідуванням Burisma і військову допомогу Україні © Прес-служба Кабміну України
Український дипломат "ніколи не бачив" прямого взаємозв'язку між розслідуваннями і допомогою у сфері безпеки.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко стверджує, що не чув від посла США в Євросоюзі Гордона Сондленда про наявність взаємозв'язку між затримкою військової допомоги Україні та проведенням розслідуванням справи у відношенні компанії Burisma Holdings, де працював син ексвіцепрезидента Сполучених Штатів Джо Байдена Хантер.

"Посол Сондланд не говорив нам, і точно не говорив мені, про наявність зв'язку між допомогою та розслідуваннями. Вам слід запитати його. Я не згадаю жодного розмови зі мною як з міністром закордонних справ, то це були не ми - офіційні представники влади", - сказав Пристайко журналістам в четвер в Києві. "Я ніколи не бачив прямий взаємозв'язок між розслідуваннями і допомоги у сфері безпеки. Так, розслідування згадувалися, ви знаєте, в розмові президентів. Але не було чіткого зв'язку між цими подіями".

У п'ятницю, 15 листопада, публічні свідчення дасть колишній посол США в Україні Марі Йованович, а наступного тижня повинні виступити наступні свідки: помічник віце-президента Майка Пенси Дженніфер Вільямс; підполковник Олександр Віндман, який очолює департамент у справах Європи у Раді національної безпеки; колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер; співробітник Ради національної безпеки Тім Моррісон; посол США в Євросоюзі Гордон Сондланд; заступник помічника міністра оборони у справах Росії, України та Євразії Лора Купер; заступник держсекретаря з політичних питань Девід Гейл і старший директор Ради національної безпеки у справах Європи і Росії Фіона Хілл.

Лідер більшості в Сенаті республіканець Мітч Макконнелл запропонував у середу, 13 листопада, що Верхня палата Конгресу США не припинить судовий процес щодо імпічменту президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.

"Правила імпічменту дуже зрозумілі, коли справа доходить до суду. Я вважаю, що ми повинні дати людям можливість порушити справу, у Палати представників будуть доповідачі, а президента, без сумніву, також будуть представляти юристи", - сказав Макконнелл.

13 листопада, в нижній палаті Конгресу США почалися публічні слухання у справі про імпічмент. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.

Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі