Верховна Рада 9 скликання - українцям можуть дозволити міняти по батькові - новини України - Політика - dt.ua

Рада хоче дозволити українцям змінювати за бажанням по батькові

3 червня, 12:45 Роздрукувати

Депутати прийняли в першому читанні відповідний законопроект.

Верховна Рада під час засідання 3 червня прийняла проект закону №2450 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові". Документ підтримали 247 народних депутатів.

У пояснювальній записці йдеться про те, що законопроект розробили для виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Гарнага проти України" та усунення прогалин, які існують між нормами Цивільного та Сімейного кодексів України, про можливості зміни фізичною особою по батькові.

Зокрема, проект закону пропонує внести зміни у ч. 1, ч. 2, 3 ч. ст. 295 Цивільного кодексу України, зміни у ч. 1 ст. 149 Сімейного кодексу України та доповнення ст. 149 Сімейного кодексу України ч. 2 і 3 ч.. Відповідні зміни нададуть право українцям на свій розсуд змінювати власне по батькові так само, як і своє прізвище та (або) власне ім'я. Документ передбачає, що змінювати по батькові можна буде з 14 років.

Читайте також: Рада підтримала в першому читанні законопроект про підвищення штрафів за порушення ПДР пішоходами

Подібний законопроект депутати намагалися прийняти ще в 2016 році. Тоді за законопроект №2018 в першому читанні проголосували 234 народних депутата. Однак на цьому все й закінчилося.

У свою чергу ЄСПЛ встановив порушення статті 8 Конвенції про захист прав людини та основних свобод з урахуванням того, що відповідні положення українського законодавства, що регулюють питання зміни по батькові, сформульовані недостатньо чітко.

Європейський суд зазначив, що українська система зміни імені є достатньо гнучкою, і людина може змінити ім'я, дотримуючись спеціального порядку з незначними обмеженнями, що застосовуються в особливих випадках, які в основному належать до сфери кримінальної юстиції. Однак, на відміну від можливості змінити власне ім'я та прізвище, чинне законодавство України прямо не передбачає право особи змінювати на свій розсуд свою по батькові.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >