Рябошапка заявив про відмову Зеленського дотримуватися закону про люстрацію щодо Богдана

Поділитися
Рябошапка заявив про відмову Зеленського дотримуватися закону про люстрацію щодо Богдана На Банковій оцінюють конституційність законів і вирішують, які з них можна ігнорувати © прес-служба Володимира Зеленського
Заступник глави АП фактично визнав, що призначення Богдана суперечить закону, і виправдовує це.

Президент України Володимир Зеленський звільнить главу АП Андрія Богдана, якщо Конституційний суд підтвердить конституційність закону про очищення влади, заявив заступник глави Адміністрації президента Руслан Рябошапка.

"Як тільки Конституційний суд винесе рішення, що закон про люстрацію в цій частині відповідає Конституції, з цього дня президент звільнить Богдана людини, який повинен проходити через процедуру з очищення влади", - заявив Рябошапка журналістам на Банковій у четвер, 23 травня.

Однак ще до винесення КСУ якого-небудь рішення заступника голови АП озвучив свою оцінку чинного закону про люстрацію. За його словами, він нібито суперечить принципу верховенства права та не відповідає Конституції.

Згідно з законом України "Про очищення влади", Андрій Богдан не може протягом 10 років працювати на держслужбі з моменту набрання законом чинності (тобто до жовтня 2024 року). Він потрапляє під обмеження, тому що двічі обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики в уряді Миколи Азарова.

21 травня Володимир Зеленський підписав указ про призначення Андрія Богдана главою АП. При цьому, за даними DT.UA він проігнорував рекомендації Курта Волкера - спецпредставник Держдепартаменту США наполегливо рекомендував президенту України не призначити на посаду людину, близьку до олігарха Ігоря Коломойського

У Міністерстві юстиції нагадали, що посаду глави АП прямо вказана в законі про очищення влади і запросили в Банкової інформацію про люстраційну перевірку Богдана і його заступників.

Закон про очищення влади набув чинності 16 жовтня 2014 року і забороняє високопосадовцям часів екс-президента Віктора Януковича, засудженого за держзраду, обіймати посади в органах державної влади протягом 5 або 10 років. У 2014 році до КСУ надійшло два подання від Верховного суду України та одне подання від 47 народних депутатів щодо конституційності деяких положень закону. Згодом суд об'єднав їх в одне провадження.

КСУ планував приступити до розгляду провадження щодо конституційності закону про люстрацію 14 травня, однак відклав його на невизначений термін.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі