У Раді позначили для Зеленського "червоні лінії" для "нормандської зустрічі"

Поділитися
У Раді позначили для Зеленського "червоні лінії" для "нормандської зустрічі" Депутати висунули президенту вимоги щодо ведення переговорів у Парижі 9 грудня © Олексій Гончарук / facebook
Представники трьох фракцій в Раді дали президенту рекомендацію щодо ведення переговорів на саміті глав нормандської четвірки.

Президент Володимир Зеленський на "нормандській зустрічі" 9 грудня представить позицію, яка базуватиметься на принципах захисту суверенітету і територіальної цілісності України, вимоги припинити вогонь і обміну полоненими. Про це повідомив представник президента Олександр Качура під час прес-конференції у четвер, 28 листопада.

За його словами, перед поїздкою президент також проведе низку консультацій з органами державної влади і суспільством, а результати зустрічі не можуть бути імплементованими без згоди вищезазначених суб'єктів.

"Президент поїде на "Нормандську зустріч" в Париж з позицією, яка буде відомою і зрозумілою українському народу, він не буде приховувати переговорну позицію від українців. Вона буде будуватися на принципах захисту суверенітету і територіальної цілісності України, вимоги припинити вогонь і обміну полоненими", - йдеться у зверненні Качури.

У свою чергу представники Європейської солідарності, Батьківщини і Голосу розкритикували переговорну позицію президента через відсутність конкретики і чітких пунктів плану дій.

Зокрема, представник фракції "Євросолідарність" Михайло Забродський позначив "червоні лінії" для президента, які він не має права переступити. Серед них - президент не повинен обговорювати питання газових контрактів і вести прямі переговори з так званими "Л/ДНР", і не варто погоджуватися на формулу Штайнмаєра в тому вигляді, в якому пропонує Москва - "спочатку вибори, а потім кордони". Четверте питання - амністія для бойовиків, на яку не можна погоджуватися. У ВО "Батьківщина" вважають, що обговорювати амністію для представників "Л/ДНР" можливо лише після закінчення війни і повернення окупованих територій.

Депутат Леся Василенко ( фракція "Голос") заявила про те, що президентові не варто покладатися на Мінські угоди 2014 і 2015 років, які "підписані під тиском, що означає відсутність у них юридичної сили у відповідності з Віденською конвенцією".

"Президенту потрібно везти на зустріч у Париж свій порядок денний, в якому саме РФ буде визнана агресором, а акт агресії буде тривати до тих пір, поки не буде відновлений правопорядок на окупованих територіях, припинені всі військові дії, повернуті всі українські території, виплачена компенсація за збитки, понесені від війни та окупації. Останнім пунктом вимог України має стати покарання винних".

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав на "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції. За даними Le Figaro, метою саміту є "відкриття нової послідовності імплементації Мінських домовленостей".

Володимир Зеленський заявляв, що має намір обговорити на переговорах звільнення заручників, відновлення контролю над кордоном, "строки припинення війни" та місцеві вибори в ОРДЛО. За словами міністра закордонних справ Вадима Пристайка, Україна розраховує на суттєвий прогрес у врегулюванні конфлікту.

Як повідомляло DT.UA, спроби Росії внести до порядку денного зустрічі "нормандської четвірки" стосовно Донбасу питання газового транзиту через Україну - цілком в стилі кремлівських "пакетувань" довоєнного часу. Так як же пов'язані ці, здавалося б, непов'язані речі? Читайте докладніше в статті "Нормандське перегазування по-кремлівськи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі