У Раді запропонували ввести кримінальну відповідальність за невизнання Криму і Донбасу українськими

Поділитися
У Раді запропонували ввести кримінальну відповідальність за невизнання Криму і Донбасу українськими У Раді пропонують відтепер карати за публічне невизнання Криму і ОРДЛО українськими територіями © Телеканал ZIK
Суть пропозиції авторів законопроекту 10423 полягає в тому, щоб піддати редакції ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України ("Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України")

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №10423, згідно з яким, депутатам пропонується ввести кримінальну відповідальність за "умисне невизнання" українськими анексованого росіянами Криму і тимчасово окупованих Росією районів Донецької та Луганської області. Текст законопроекту доступний на сайті Верховної Ради.

Авторство законопроекту належить голові ВР Андрію Парубію, народним депутатам України Вікторії Сюмар та Марії Іоновій. 5 липня документ був зареєстрований, 8 липня потрапив до профільного комітету, 9 липня був наданий на розгляд депутатів.

Суть пропозиції авторів законопроекту 10423 полягає у тому, щоб піддати редакції ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України ("Посягання на територіальну цілісність та недоторканність України"). Згідно з їхньою ідеєю, у новій редакції стаття буде викладена так: "Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, умисне невизнання приналежності Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей до території України, – караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією майна або без такої".

Читайте також: Російська пропаганда продовжує контролювати українські радіочастоти в окупованому Криму – КПГ

Нагадаємо, у п'яту річницю незаконного "референдуму", унаслідок якого український Крим було анексовано Росією, Європейський Союз оприлюднив декларацію, в якій нагадав про невизнання його результатів і підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. ЄС також засудив триваючу посилену мілітаризацію Криму, що негативно впливає на ситуацію з безпекою в Чорноморському регіоні.

Докладніше про необхідність активізації зусиль щодо деокупації Криму читайте в статті Максимам Кононенка "П'ять років окупації Криму: у пошуках політики невизнання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі