Вибори президента України: МінТОТ підготувало інструкцію для вимушених переселенців

Поділитися
Вибори президента України: МінТОТ підготувало інструкцію для вимушених переселенців Інструкція складається із п'яти пунктів © depositphotos / orestligetka.ukr.net
У міністерстві нагадали, що голосувати мають право абсолютно всі українці, яким виповнилося 18 років.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб підготувало інструкцію щодо того, як на президентських виборах, які в Україні відбудуться 31 березня, зможуть проголосувати вимушені переселенці з окупованого Донбасу та анексованого Криму. Інструкцію опублікували на сайті МінТОТ.

"Відповідно до статті 70 Конституції України право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років. Аналогічний підхід відображено й у статті 24 Основного Закону України де передбачено, що всі громадяни України мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом", - нагадали в МінТОТ.

Так для того, аби проголосувати переселенці мають:

1) особисто звернутися до органу ведення реєстру виборців для реалізації своїх виборчих прав;

2) написати та подати до органу вмотивовану заяву в якій вказати причину тимчасової зміни місця голосування;

3) особи, виборча адреса яких не міститься на тимчасово окупованих територіях, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їхнього голосування;

4) орган ведення реєстру зобов'язаний тимчасово змінити місце голосування та видати виборче посвідчення;

5) у випадку призначення повторної процедури голосування, переселенець зобов'язаний знову пройти вищезазначену процедуру.

Як повідомлялося, станом на 1 лютого, ЦВК зареєструвала 28 кандидатів у президенти: Ігоря Шевченка, Андрія Садового, Сергія Капліна, Віталія Скоцика, Валентина Наливайченка, а також Анатолія Гриценка, Євгенія Мураєва, Віталія Купрія, Ольгу Богомолець, Геннадія Балашова, Романа Насірова, Олександра Шевченка, Юрія Бойка, Юлію Тимошенко, Олега Ляшка, Олександра Вілкула, Дмитра Добродомова, Аркадія Корнацького, Олександра Мороза, Іллю Киву, Руслана Кошулинського, Олександра Данилюка, Сергія Таруту, Інну Богословську, Ігоря Смешка, Володимира Зеленського. Миколу Габера і Юрія Дерев'янка.

3 лютого документи до ЦВК подав президент Петро Порошенко, який балотуватиметься на другий термін.

Детальніше про майбутні вибори президента і електоральну поведінку українців читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Отрута від усього" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі