Зеленський обговорив з Меркель перспективи нормандського формату в умовах коронавіруса

Поділитися
Зеленський обговорив з Меркель перспективи нормандського формату в умовах коронавіруса Зеленський розповів Меркелль про консультації ТКГ в Мінську © president.gov.ua
Лідери України і Німеччини домовилися координувати кроки для мирного врегулювання ситуації в Донбасі.

Президент України Володимир Зеленський і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у вівторок, 31 березня, провели телефонну розмову, обговоривши ситуацію з поширенням коронавіруса і переговори щодо Донбасу повідомляє пресслужба Офісу президента.

Співрозмовники обговорили перспективи продовження переговорів у нормандському форматі, а також результати нещодавніх консультацій у рамках Тристоронньої контактної групи.

У цьому контексті Зеленський і Меркель особливо відзначили необхідність важливість координації всіх кроків, спрямованих на мирне врегулювання в Донбасі.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії була запланована на квітень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки мають узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство і підготовку місцевих виборів. Однак у заплановані терміни нормандський саміт не відбудеться через пандемію COVID-19.

На зустрічі ТКГ 11 березня за участю голови ОП України Андрія Єрмака і заступник голови АП РФ Дмитра Козака був підписаний протокол про створення консультативної ради при ТКГ.

ZN.UA опублікувало фотокопію протоколу з рішенням про створення консульативного ради. До неї планують включити по 10 представників України та ОРДЛО. Створення цього органу фактично зафіксує суб'єктність ОРДЛО. При цьому Росія увійде до Ради не як країна-агресор, а у вигляді так званого "спостерігача-гаранта" нарівні з Францією, Німеччиною та ОБСЄ.

Про катастрофічні для України наслідки, до яких призведе створення консультативної ради та легітимізація бойовиків, читайте в матеріалі "Технологія.ру для влади.Зе" Михайла Гончара, Володимира Горбача, Віталія Мартинюка і Сергія Савченка, а про результати переговорів у Парижі – в матеріалі Тетяни Сіліної "Нормандський айсберг" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі