Опитування: Більшість українців вважає, що російська повинна бути другою офіційною в регіонах, де цього хоче населення - Соціум - dt.ua

Опитування: Більшість українців вважає, що російська повинна бути другою офіційною в регіонах, де цього хоче населення

14 січня, 2011, 12:20 Роздрукувати

40,4% громадян України вважає, що російську потрібно зробити другою офiцiйною мовою тільки в тих місцевостях, де більшість населення цього бажає. Такими є результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

40,4% громадян України вважає, що російську потрібно зробити другою офiцiйною мовою тільки в тих місцевостях, де більшість населення цього бажає. Такими є результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

При тому 33,5% опитаних переконана, що російську мову потрібно зробити другою державною мовою України. На сході України цю ідею підтримує 65,3% опитаних, на заході – лише 7,3%.

Водночас 51,4% мешканців західного регіону впевнені, що російську мову потрібно взагалі вилучити з офiцiйного спiлкування по всiй Українi. Кількість прихильників такої ідеї в Україні загалом становить 18,7%.

Західний регіон – Волинська, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Закарпатська, і Чернівецька області. Центральний регіон – Житомирська, Вінницька, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Київська області. Південний регіон – Дніпропетровська, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області і Крим. Східний регіон – Харківська, Донецька і Луганська області.

Опитування було проведено Київським міжнародним інститутом соціології протягом 8-17 жовтня 2010 року. Методом інтерв'ю опитано 2038 респондентів, що мешкають в усіх областях України (включно з містом Києвом) та в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує 2.3% для показників близьких до 50%, 2,0% - для показників близьких до 25%, 1,4% - для показників близьких до 10%, 1,0% - для показників, близьких до 5%.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >