Астрономам вдалося зняти загибель "тимчасового супутника" Землі

Поділитися
Астрономам вдалося зняти загибель "тимчасового супутника" Землі Болід може бути "тимчасовим супутником" нашої планети © Naked Science
Болід, який вибухнув над Австралією, міг бути рідкісним супутником нашої планети.

Астрономи з Королівського університету Кертін заявили про те, що болід, який згорів у небі над Австралією кілька років тому, може виявитися рідкісним тимчасовим "міні-супутником" Землі – небесним тілом, яке на деякий час залишилося на орбіті планети, повідомляє Naked science.

Вогненна куля, яка згоріла у небі Австралії 22 серпня 2016 року, привернула увагу вчених. Її політ з декількох точок зняла мережа автоматичних камер Desert Fireball Network, це дозволило розрахувати траєкторію небесного тіла. Вона показала, що воно може бути не просто астероїдом, а одним з "тимчасових супутників" Землі.

Іноді тяжіння планети захоплює не дуже масивні і швидкі тіла, які якийсь час залишаються на її орбіті. Спостереження показують, що з 10 мільйонів навколоземних астероїдів "тимчасовими супутниками" ставали лише 18 тисяч. Разом з тим, вчені вже кілька років спостерігають астероїд 2006 RH120, який час від часу приєднується до Землі в своєму польоті.

Тепер же вчені заявили про те, що болід, який був помічений в небі Австралії в 2016 році, також міг бути таким "тимчасовим супутником". За словами дослідників, його швидкість досягала 11 км/год, а траєкторія виявилася практично вертикальною. Такий кут майже виключає ймовірність того, що тіло є фрагментом штучного об'єкта, а повільний рух не схожий на звичайний навколоземний астероїд. За припущенням вчених, зрушити його зі звичайної орбіти могло незвичайне взаємне зближення Землі і Місяця, через яке вони проходили як раз в той час.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

У середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід - вогненну кулю з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.

На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі