На гарячих зірок знайдені гігантські магнітні плями - Технології - dt.ua

Астрономи виявили гігантські магнітні плями на гарячих зірок

6 червня, 18:03 Роздрукувати

Вчені також виявили гігантські спалахи.

На гарячих зірках знайдені гігантські магнітні плями © eso.org

Астрономи Європейської південної обсерваторії заявили про виявлення на поверхні гарячих зірок в скупченнях гігантських магнітних плям. Крім того, вони також помітили гігантські спалахи, під час яких виділяється у кілька мільйонів разів більше енергії, ніж при таких подіях на Сонці, повідомляється на сайті обсерваторії.

У ході дослідження вчені вивчили особливий вид світил, які називаються зірками крайньої горизонтальної гілки. Маса таких зірок приблизно в чотири-п'ять разів менша, ніж у Сонця, але вони гарячіші за нього.

Несподівано виявилося, що у переважної більшості зірок крайньої горизонтальної гілки, що спостерігалися в густонаселених зоряних групах – кульових скупченнях, ніяких зірок-компаньйонів не помітно. До того ж в процесі тривалого моніторингу таких зірок з телескопами ESO група виявила в цих загадкових об'єктах нову особливість. Спостерігаючи три кульових скупчень, вчені знайшли у багатьох зірок крайньої горизонтальної гілки, що містяться в них, регулярні зміни блиску з періодами всього від декількох днів до декількох тижнів.

На думку вчених, такі зірки виявилися покриті магнітними плямами. Плями на цих гарячих і екстремальних зірках яскравіші і гарячіші, ніж їх поверхня зірки, що оточує їх, на відміну від Сонця, де плями виглядають темними відмітинами на тлі яскравого і більш гарячого оточення. Крім того, плями на зірках крайньої горизонтальної гілки значно більші за сонячні – вони покривають до чверті поверхні зірки. Ці плями неймовірно стійкі – вони тримаються десятиліттями, а індивідуальні сонячні плями – короткоживучі утворення, вони тримаються від декількох днів до декількох місяців. Коли гарячі зірки обертаються, плями на поверхні то з'являються в полі зору, то зникають з нього, що і призводить до спостережуваних змін блиску.

Крім того, вчені виявили кілька зірок з надспалахами, які також свідчать про наявність магнітного поля. За словами дослідників, такі спалахи схожі на ті, які спостерігаються на Сонці, але в мільйони разів потужніші.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Астрономам вдалося знайти "втрачену" матерію через десятиліття пошуків

Раніше група астрономів з Європейської південної обсерваторії та інших інститутів виявила чорну діру, яка розташовується на відстані всього тисячі світлових років від Землі. Ця чорна діра розташовується ближче до Сонячній системі, ніж всі інші подібні об'єкти, відомі на даний момент, і входить в потрійну систему, видиму неозброєним оком.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >