Вчені запропонували лікувати рак за допомогою чорнила каракатиці - Технології - dt.ua

Чорнило каракатиці може допомогти в лікуванні раку – вчені

23 липня, 2019, 18:35 Роздрукувати

Чорнило містить наночастинки, які пригнічують ріст пухлин.

Чорнило каракатиці здатне придушити розвиток ракової пухлини

Вчені з Університету Уханя в Китаї заявили про те, що чорнило каракатиці містить у собі наночастинки, які пригнічують ріст ракових опухолей у мишей. Як повідомляє Рһуѕ.огд, експерименти дослідників показали, що в комбінації з випромінюванням ці наночастинки можуть майже повністю знищити злоякісне утворення.

Чорнило каракатиці – це чорна рідина, яку молюски виділяють для захисту від хижаків. За словами дослідників, воно складається в основному з меланіну, а також містить амінокислоти, моносахариди, метали та інші сполуки.

Вчені з'ясували, що наночастинки можуть перетворювати імунні клітини-макрофаги М2, у яких пригнічена протипухлинна функція, на макрофаги М1, які перешкоджають розвитку раку. М1 руйнують пухлинні клітини через фагоцитоз і активацію Т-лімфоцитів.

Провівши досліди на мишах, дослідники з'ясували, що терапія за допомогою чорнила каракатиці ефективна як в поєднанні з випромінюванням, так і без нього. Разом з тим, поєднання з випромінюванням дозволяє в значній мірі посилити позитивний ефект. Більш того, миші, які отримували і наночастки, і опромінення, практично повністю позбавлялися від ракових пухлин і метастазів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені виявили мікроскопічний шлунок всередині пухлини легень

Раніше повідомлялося про те, що вчені запропонували лікувати рак за допомогою осиної отрути. Вчені виявили молекулу, яка має протиракові властивості, у складі отрути особливого підвиду ос, Polybia paulista, батьківщиною яких є Бразилія. МР1 атакує ракові клітини, не ушкоджуючи при цьому здорові, а зосереджуючи увагу на аномальному поширенні ліпідів у ракових клітинах.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >