Вчені розповіли про те, як Венера стала непридатною для життя - Технології - dt.ua

Океани Венери могли зробити її непридатною для життя – вчені

23 травня, 13:35 Роздрукувати

Мільярди років тому Венера могла бути придатною для життя.

Венера стала непридатною для життя через приливні сили океанів

Вчені з NASA, Університету Бангора і Університету Вашингтона розповіли про можливу причину того, чому Венера стала непридатною для життя. На думку дослідників, приливні сили океанів стародавньої Венери забарилися її обертання і перетворили її на той світ, який ми знаємо сьогодні, повідомляє New Atlas.

Сучасна Венера цілковито відрізняється від Землі. Її атмосфера на 96% складається з діоксиду вуглецю, а середня температура поверхні досягає 462 градусів Цельсія. Такий стан справ частково пов'язаний з тим, що планета обертається дуже повільно – один день на Венері триває 243 земних. Це означає, що кожна точка на її поверхні нагрівається сонячними променями протягом декількох місяців.

Разом з тим, на думку вчених, так було не завжди, в далекому минулому Венера оберталася набагато швидше. У ході дослідження вони створили комп'ютерну симуляцію, яка проілюструвала вплив приливних сил океанів на рух планети.

Виявилося, що припливи і відливи на Венері змогли б сповільнити її обертання, хоча швидкість цього уповільнення залежала б від глибини океану і початкової швидкості обертання планети. У найбільш екстремальних варіантах приливні сили могли б сповільнювати швидкість обертання Венери на 72 земних дня за мільйон років (це означає, що до сьогоднішньої швидкості обертання планета "прийшла" за 10-50 мільйонів років, що дуже небагато за космічними мірками). Це в підсумку і призвело до зникнення океанів на планеті і до її сьогоднішнього зовнішнього вигляду.

Читайте також: Астрономи помітили на поверхні блакитних гігантів хвилі

Раніше повідомлялося про те, що дослідники NASA розробляють станції для дослідження Венери. Згідно до задуму вчених, вони будуть схожі на дирижаблі і будуть літати в атмосфері планети на безпечній для людини висоті. На борту кожної венеріанської станції буде по два астронавти. Експедиція триватиме 30 днів, після чого дослідники будуть повертатися на Землю.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >