Безпека в Інтернеті — дослідження Microsoft показало невтішні результати - Технології - dt.ua

Рівень цифрової культури опустився до показника 2016 року — Microsoft

13 лютого, 08:52 Роздрукувати

Більше половини опитаних стикались в інтернеті з   небажаними контактами та онлайн-шахрайством. 

Для дорослого покоління найбільш поширена причина онлайн-загроз — політика © linkedin.com

Щорічне дослідження корпорації Microsoft показало, що цифрова культура опустилась до найнижчого рівня за останні чотири роки. Більше того, користувачі в Інтернеті частіше стикаються з шахрайством, булінгом та сексуальними домаганнями.

Автори дослідження розділили Інтернет-загрози на чотири категорії: поведінкові, репутаційні, загрози сексуального характеру і небажані комунікації.

Зазначається, що більш ніж половина (58%) респондентів заявили, що стикались з нав'язливою поведінкою, найбільш поширені — небажані контакти та онлайн-шахрайство.

45% зазнали поведінкових загроз в мережі (переважно грубе поводження та тролінг), 37%загроз сексуального характеру (найчастіше онлайн-домагання), 21%репутаційних загроз.

За даними результатів досліджень, зовнішність і політика - головні мотиви грубого ставлення до людей в Інтернеті. Обидві теми назвали проблемними 31% респондентів. Зневажливу поведінку на підставі сексуальної орієнтації назвали 30% опитаних, на основі релігії й расової приналежності ― 26% і 25% відповідно.

"Чоловіки та жінки й різні вікові категорії вказали різні причини грубої поведінки в Інтернеті. Зовнішність найбільш поширений привід для підлітків та жінок (38%) — дівчата-підлітки (41%) та дорослі жінки (35%) вважають це основною причиною недоречного спілкування", - йдеться в тексті дослідження. 

Для дорослого покоління найбільш поширена причина онлайн-загроз — політика (38%). Для всіх вікових категорій сексуальна орієнтація була другою за популярністю відповіддю ― 30% вважають цю тему найбільш провокативною.

Усі вікові категорії зазначили, що найчастіше зі зневажливим ставленням можна стикнутися у соціальних мережах. Дві третини опитаних піддавалися грубому ставленню у соцмережах, 24% ― на медіа-ресурсах, 24% ― на форумах, 23% ― на анонімних майданчиках, 20% ― на ігрових сайтах.

Повідомляється, що 60% підлітків знають, до кого звернутися за допомогою, якщо їм загрожують в Інтернеті. На противагу цьому, 63% дорослих не знають, як діяти в таких випадках.

Читайте також: Financial Times назвала людиною року гендиректора Microsoft

В ході дослідження корпорації Microsoft було опитано 12,5 тисяч людей, серед них: підлітки 13-17 років та дорослі 18-74 з 25 країн світу, зокрема зі США, Канади, Франції, Німеччини, Великої Британії, Польщі, Росії.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >