Вчені дізналися про "недавній" спалах у центрі Чумацького Шляху

Поділитися
Вчені дізналися про "недавній" спалах у центрі Чумацького Шляху 3,5 мільйона років тому в центрі Чумацького Шляху стався потужний вибух © NASA
Центр галактики викинув спалах 3,5 мільйона років тому, тобто, зовсім недавно за космічними мірками.

Астрономи з астрофізичного центру Astro 3D в Австралії заявили про те, що активний центр Чумацького Шляху 3,5 мільйона років тому викинув потужний спалах. І в майбутньому така подія може повторитися, повідомляє Naked science.

Розташована в центрі нашої галактики чорна діра поглинає величезну кількість енергії, що змушує її випромінювати в широкому діапазоні хвиль і робить центр активним. На даний момент центр Чумацького Шляху далеко не такий активний, як у інших галактик, але 3,5 мільйона років тому в ньому стався потужний вибух, що викинув спалах неймовірної сили.

Якщо поглянути на Чумацький Шлях з ребра, то два конуса випромінювання йшли вгору і вниз від нього з такою інтенсивністю, що їх вплив відчули хмари Магелланового потоку на відстані 200 тисяч світлових років. Процес розвивався стрімко і зайняв не більше 300 тисяч років. Однак сліди його впливу помітні досі - у вигляді характерних смуг ультрафіолетового випромінювання, що зберігся в Магеллановому потоці.

Раніше дослідники припускали, що світіння може бути пов'язано з невідомим спалахом. Але в ході нового дослідження вченим вдалося локалізувати його місце розташування і визначити час події.

Можливо, раніше центр Чумацького Шляху був не менш активний, ніж центри інших великих галактик, видимі як найпотужніші квазари. І можливо, що цей час ще не зник остаточно. У масштабах часів життя зірок і галактик 3,5 мільйона років, що минули з часу спалаху, не більш ніж мить. Окремі повторення таких подій можуть відбуватися і сьогодні, і в майбутньому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи виявили надмасивну чорну діру, яка знаходиться в центрі галактики Holmberg 15A на відстані 700 мільйонів світлових років від Землі. Маса чорної діри оцінюється в 40 мільярдів сонячних, що робить її рекордсменом серед подібних об'єктів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі