Вимирання ссавців в мільйони разів перевершує їх відновлення – вчені

Поділитися
Вимирання ссавців в мільйони разів перевершує їх відновлення – вчені На відновлення ссавців, які вимруть в найближчі десятиліття, підуть мільйони років © comedywildlifephoto.com
На відновлення ссавців, які зникнуть у найближчі десятиліття, знадобляться мільйони років.

Вчені зі Швеції та Данії заявили про те, що на відновлення біорізноманіття ссавців, які зникнуть у найближчі десятиліття, природі знадобиться приблизно три-п'ять мільйонів років. Як повідомляє Naked science, під впливом діяльності людини зміни навколишнього середовища відбуваються настільки швидко, що природні еволюційні зміни за ними не встигають.

У ході дослідження вчені використали інформацію з баз даних за сучасними видами тварин і тих, які зникли за часів існування людства. За словами дослідників, зникнення одного виду може мати різні наслідки для біорізноманіття: наприклад, загибель одного виду собачих не сильно позначиться навіть на цьому сімействі, зате загибель південноамериканських макраухеній, екзотичних копитних, закриває ціле вікно можливостей для подальшої еволюції і цілу потенційну гілку на "дереві" ссавців.

Так, вимерлі представники палеолітичної мегафауни - мамонти, гігантські лінивці і так далі - аж до недавнього часу грали величезну роль у різних біоценозах. Сьогодні вони зникли, їхні родичі зовсім нечисленні, а в найближчому майбутньому зайняти їх місце просто нікому.

Підрахунки дослідників свідчать про те, що на відновлення всіх гілок ссавців, які зникнуть в найближчі 50 років, знадобиться близько трьох мільйонів років. А п'ять мільйонів піде на відновлення мегафауни льодовикового періоду. Вчені підкреслюють, що зберегти біорізноманіття набагато легше, ніж відновити його, і закликають людство робити кроки на цьому шляху.

Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі