Всі можливі місця для забору ґрунту з Бенну виявилися неидельны - Технології - dt.ua

Всі передбачувані місця для забору ґрунту на астероїді Бенну виявилися з вадами

6 грудня, 2019, 17:09 Роздрукувати

Астрономи завершили вивчення знімків поверхні астероїда.

Всі ділянки на поверхні Бенну виявилися неідеальні для забору ґрунту © NASA

Команда місії OSIRIS-REx завершили вивчення знімків передбачуваних місць забору ґрунту на астероїді Бенну. Виявилося, що всі вони неідеальні і здійснити забір зразків з них буде непросто, повідомляє NASA.

Дослідники вибрали чотири передбачуваних регіони для забору ґрунту на астероїді ще в липні. Відтоді OSIRIS-REx скоїв серію з чотирьох близьких прольотів, в рамках яких отримав знімки цих регіонів. Вчені вивчили їх, проаналізувавши топографію, альбедо, колір кожної ділянки, а також можливість зібрати з них матеріал.

Виявилося, що область, умовно названа "Пісочник", є найбільш безпечним місцем для забору ґрунту, оскільки розташовується у відносно плоскій місцевості. Разом з тим, отримати зразки буде важко, оскільки дрібнозернистий ґрунт тут знаходиться між двома великими каменями, що ускладнює доступ до нього.

Ділянка "Скопа", яка цікавила вчених через наявність тут вуглецевмісної речовини, не зовсім підходить для збору зразків, оскільки містить занадто великі частинки ґрунту. Регіон "Зимородок" дослідники вибрали через те, що він знаходиться в кратері і, отже, молодший, ніж поверхня, що оточує його. Незважаючи на те, що на речовину в кратері не повинні були вплинути зовнішні фактори, вчені вважають, що кратер дуже кам'янистий для проведення операції.

Ще одна ділянка, "Соловей", містить дрібнозернистий матеріал, але розташована занадто далеко на північ, де можуть бути проблеми з освітленням локації. Це може ускладнити навігацію OSIRIS-REx.

Незважаючи на те, що кожна ділянка кинула вченим виклик, вони вже незабаром визначать ділянку, з якої буде проведений забір ґрунту. Операція повинна відбутися вже влітку 2020 року. На Землю отримані зразки будуть доставлені у 2023 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

поверхность бенну
NASA

Читайте також: Апарат OSIRIS-REx встановив новий рекорд висоти біля астероїда Бенну

OSIRIS-Rex буде займатися збором зразків і даних про астероїд, які потім доставить на Землю. Місія станції у астероїда триватиме до 2021 року, а потім він почне зворотний рух до Землі. За час перебування на орбіті астероїда OSIRIS-Rex повинен зробити знімки астероїда, скласти карту і один раз торкнутися його поверхні для того, щоб зібрати зразки грунту.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >