Хаябуса-2 не змогла скинути цілеуказник у штучний кратер на астероїді Рюгу - Технології - dt.ua

Японська станція не змогла скинути цілеуказник у штучний кратер на астероїді Рюгу

23 травня, 14:06 Роздрукувати

Цілеуказник повинен був допомогти "Хаябуса-2" під час наступного збору зразків.

"Хаябуса-2" не змогла скинути цілеуказник на астероїд © JAXA

Японська станція "Хаябуса-2" не змогла скинути цілеуказник в штучний кратер, який був створений на поверхні астероїда Рюгу. Як повідомляє Планетарне товариство, станція повинна була орієнтуватися на цілеуказник під час другого збору зразків.

Наголошується, що "Хаябуса-2" працює коректно і змогла повернутися на робочу 20-кілометрову орбіту. Разом з тим, час, відведений на другу спробу збору зразків ґрунту, стрімко зменшується. За місяць-півтора Рюгу досягне перигею і стане занадто гарячим для того, щоб "Хаябуса-2" його торкнутися.

На даний момент дослідники вивчають дані телеметрії для того, щоб зрозуміти причини невдачі. Подібна ситуація вже мала місце у вересні 2018 року, тоді станція не змогла завершити зниження через проблеми з лідаром, який не міг контролювати відстань до Рюгу через дуже низьку відбивну здатність ґрунту астероїда.

Читайте також: Вчені пов'язали форму астероїда Рюгу з швидким обертанням

Станція була запущена 3 грудня 2014 року. Її завдання - доставка зразків ґрунту з астероїда Рюгу. На думку дослідників, вивчення хімічних властивостей його речовини дозволить вченим судити про склад протосонячної туманності.

"Хаябуса-2"  буде досліджувати астероїд приблизно 1,5 року, а потім спуститься на його поверхню модуль MASCOT, на якому встановлені спектрометр, магнітометр, радіометр і камера. Після взяття проби ґрунту з поверхні Рюгу станція відправиться назад до Землі, і скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.

Раніше станція "Хаябуса-2передала на Землю нові знімки астероїда Рюгу. На зображеннях видно групи валунів і велику скелю в північній полярній області астероїда. Наголошується, що апарат зробив знімки 18-20 червня, перебуваючи на відстані 200-100 кілометрів від поверхні небесного тіла.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >