Авіакатастрофа в Ірані: борт із тілами загиблих повертається в Україну - онлайн

Поділитися
Авіакатастрофа в Ірані: борт із тілами загиблих повертається в Україну - онлайн Іран до останнього заперечував причетність військових до катастрофи українського «Боїнга» © finance.liga.net
У збитому під Тегераном "Боїнгу" летіли 11 українців.

В Україну у неділю, 19 січня, повертається борт з тілами українців, загиблих в авіакатастрофі під Тегераном. Літак "Міжнародних авіаліній України" рейсу PS752 Тегеран-Київ "помилково" збили іранські ППО.

Церемонія пам'яті загиблих почалася в терміналі "В" аеропорту "Бориспіль" одразу після приземлення літака, у ній беруть участь президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Олексій Гончарук, голова Верховної Ради Дмитро Разумков, генеральний прокурор Руслан Рябошапка та низка українських міністрів. Попрощатися із загиблими можна до 19:00.

Через це на окремих ділянках Бориспільського шосе і в районі аеропорту можливі тимчасові обмеження руху.

"Пропоную об 11:00 усім українцям, де б ви не були, натиснути автомобільний сигнал на знак солідарності з усією країною, яка готується попрощатися з безневинними українцями... втраченими в небі Ірану", - додав президент "МАУ" Євгеный Дихне.

Вранці 8 січня в Ірані зазнав аварії літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: загалом 176 осіб.

Іран спершу заперечував власну причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака 2016 року випуску, що пройшов обстеження за день до вильоту.

Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Про те, що Boeing був атакований ППО Ірану, заявляли лідери США, Великої Британії, Канади і НАТО. У Тегерані цю версію відкидали, звинувачуючи Сполучені Штати в "психологічній війні".

Влада України на заяви західних партнерів реагувала стримано, і президент Володимир Зеленський закликав дочекатися завершення розслідування і утримуватися від спекуляцій. Але після визнання Тегерана секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що справжня причина авіакатастрофи була відома йому ще 8 січня. Тим не менш, раніше в РНБО стверджували, що розглядають сім версій.

Докладніше про катастрофу читайте в матеріалі Сергія Немирича "Жвавий жах 2020" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі