Держбюро розслідувань прийшло з обшуками на Львівську митницю

Поділитися
Держбюро розслідувань прийшло з обшуками на Львівську митницю
Правоохоронці перевіряють причетність службовців митниці до схеми ввезення брендового одягу під виглядом секондхенду.

Слідчі Державного бюро розслідувань спільно з Головним управлінням з боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України у четвер, 10 жовтня, проводять обшуки на Львівській митниці ДФС.

"Саме зараз проводимо санкціоновані обшуки на Львівській митниці ДФС. А саме на пункті пропуску, митних постах та їхніх відділах митного оформлення, а також за місцем проживання її службових осіб. Загалом – 40 обшуків", - повідомила у Facebook заступниця директора ДБР Ольга Варченко.

Правоохоронці перевіряють причетність службовців митниці до незаконної схеми ввезення в України з країн ЄС дорогого брендового одягу за підробними документами. Одяг без проходження відповідних митних процедур ввозили як секондхенд, орієнтовна вартість кожної партії – щонайменше $ 400 тисяч.

"Власне, схема виглядала так (за попередньою інформацією): підприємство-імпортер замовляє один товар з країн ЄС – у нашому випадку – дорогий брендовий одяг, а коли він доїжджає до митниці призначення для проходження митного оформлення – перетворюється на "товар підміни" – у цьому випадку – секондхенд… Вантажівки, якими везли товар за фіктивними документами, перетинали кордон через пункт пропуску лише у зміну окремих посадовців митного посту", - наголошує Варченко.

Залучені до схеми митники організовували безперешкодне проходження митних формальностей, не застосовували необхідні форми митного контролю та не вживали заходів контролю щодо імпортованих товарів під час перетину держкордону на підставі неправдивих відомостей, внесених до вантажно-митних декларацій.

Через несплату митних платежів держава недоотримувала щонайменше 1 млн гривень з кожної партії товару.

Обшуки також проводяться за адресами діяльності підприємств-імпортерів, місцями проживання їхніх керівників і організаторів схеми. Справу відкрито за ч.3 статті 212 (ухилення від сплати податків), ч. 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.3 статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України.

Як пишуть у своїй статті для DT.UA Сергій Следзь і Артур Федорчук, одвічне питання – "Боротися з контрабандою на кордоні чи в кінцевих продажах?" - від самого початку неправильне. Підхід до вирішення повинен бути комплексним – враховуючи значущість проблеми та кількість схем, винайдених тіньовим бізнесом.

Докладніше читайте у матеріалі Сергія Следзя і Артура Федорчука "Зберегти спрощену систему оподаткування: шахматка для влади, або Як пішакам перемогти короля" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі