Іран відмовляється видавати "чорні скриньки" збитого "Боїнга"

Поділитися
Іран відмовляється видавати "чорні скриньки" збитого "Боїнга" Іран вважає, що самописці повинні залишатися на його території © www.aa.com.tr
Декодувати бортові самописці іранські фахівці не змогли.

Іран відмовився від власних намірів передати бортові самописці (так звані "чорні скриньки" - ред.) збитого літака "Міжнародних авіаліній України", пишуть Mehr News із посиланням на міністра доріг і розвитку Ірану Мохаммада Есламі.

"Чорні скриньки" збитого українського літака – невід'ємна частина розслідування інциденту і, оскільки авіакатастрофа сталася на території Ірану, згідно з додатком 13 Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), Організація цивільної авіації Ірану відповідальна за розслідування", - заявив він.

За словами міністра, якщо у Тегерана виникнуть проблеми з декодуванням даних самописців, один з яких пошкоджено, він звернеться за допомогою до інших держав.

Нагадаємо, Офіс генпрокурора України направив вже два запити до Тегеран з вимогою передати "чорні ящики" Україні. Секретар РНБО Олексій Данилов заявляв, що переговори щодо передачі самописців тривають, а міністр закордонних справ Вадим Пристайко – що Іран попередньо погодився на передачу.

Однак 19 січня голова іранської Організації цивільної авіації Хасан Резаїфар повідомив, що Іран розпочав декодування бортових самописців зі збитого українського "Боїнга". За його словами, Тегеран не приймав рішення про відправку "чорних скриньок" в Україну або Францію, але не виключив такої можливості.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо зажадав, щоб самописці передали Франції, оскільки в Ірану немає технічної бази для повноцінного аналізу пошкоджених "чорних скриньок".

21 січня президент Володимир Зеленський зустрівся з міністром Эслами, який прибув до України як спецпредставник Ірану в розслідуванні причин авіакатастрофи. За підсумками зустрічі Зеленський дозволив іранцям оцінити техможливості України для декодування "чорних скриньок". Представники Тегерана мають прибути до Києва найближчими днями.

Нагадаємо, 8 січня в Ірані зазнав аварії літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: загалом 176 осіб.

Іран спершу заперечував власну причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака 2016 року випуску, що пройшов обстеження за день до вильоту.

Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Про те, що Boeing був атакований ППО Ірану, заявляли лідери США, Великої Британії, Канади і НАТО. У Тегерані цю версію відкидали, звинувачуючи Сполучені Штати в "психологічній війні".

Влада України на заяви західних партнерів реагувала стримано, і президент Володимир Зеленський закликав дочекатися завершення розслідування і утримуватися від спекуляцій. Але після визнання Тегерана секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що справжня причина авіакатастрофи була відома йому ще 8 січня. Тим не менш, раніше в РНБО стверджували, що розглядають сім версій.

Докладніше про катастрофу читайте в матеріалі Сергія Немирича "Жвавий жах 2020" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі