Лише 8% жителів ОРДЛО вважають, що під амністію підпадуть всі учасники бойових дій – опитування

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Лише 8% жителів ОРДЛО вважають, що під амністію підпадуть всі учасники бойових дій – опитування
Українці із ОРДЛО помітно категоричніші в питанні амністії, ніж їх співгромадяни у "великій" Україні.

Українці з ОРДЛО, що перебувають безпосередньо в зоні конфлікту, помітно категоричніші в питанні амністії, ніж їх співгромадяни у "великій" Україні. Лише 8,1% мешканців непідконтрольних територій вважають, що під амністію підпадуть "всі учасники (незалежно від громадянства) бойових дій, незалежно від їхніх дій".

Для порівняння: згідно з опитуванням Центру Разумкова, надати амністію всім тим, хто брав участь у бойових діях в Донбасі, заради миру готові вдічі більше (16,6%) українців по цей бік лінії розмежування.

Ще 3,4% жителів ОРДЛО вважають, що амністію в результаті ухвалення відповідного закону в рамках виконання Мінських угод отримають "тільки громадяни "ДНР/ЛНР"/України, незалежно від їхніх дій".

Лише 16,1% респондентів висловили думку, що під амністію підпадуть учасники бойових дій, крім тих, хто здійснював вбивства (10,4% вважають, що це будуть всі учасники, незалежно від громадянства; ще 5,7% бачать серед амністованих тільки громадян "ДНР/ЛНР"/України).

14у
14у

Переважна ж більшість учасників опитування - 63,4% - вважають, що під амністію не можуть потрапити ті, "хто скоїв тяжкі злочини (заволодіння особливо цінним майном...)" (22,7% респондентів вважають, що крім винних у даних "тяжких злочинах", будуть амністовані всі учасники, незалежно від громадянства; 40,7% бачать серед амністованих лише "громадян "ДНР/ЛНР"/України").

Дослідження проводилося Українським інститутом майбутнього і "Дзеркалом тижня. Україна" за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп" з 7 по 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 - у непідконтрольній частині Луганської і 806 - у непідконтрольній частині Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки були використані офіційні статистичні дані 2014 р., які були скориговані з урахуванням існуючих демографічних даних ВПО, які залишили непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.

Ще в квітні 2014 року "Дзеркало тижня.Україна" спільно з КМІС провели соціологічне дослідження, результати якого дуже серйозно вивчалися в Москві і вплинули на плани зі створення Малоросії. Виявилося, що в областях, що входять в т.зв. "Підкову ризику", ставлення до Росії зовсім не таке, як його собі емоційно та інтуїтивно уявляли в Кремлі.

Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі