Мільйон доларів за крісло голови ОДА: у Харкові затримали "торговців" посадами: фоторепортаж

Фото Відео
Поділитися
Підозрювані прикривалися близьким знайомством з керівництвом Верховної Ради, головами парламентських фракцій і міністрами.

У Харкові правоохоронці затримали двох киян, які, за даними слідства, "торгували" державними посадами, прикриваючись знайомствами з вищим політичним керівництвом країни. Зокрема, за посаду голови Харківської обласної державної адміністрації вони вимагали 1 млн доларів.

Слідство встановило, що підозрювані пропонували клієнтам лобіювати їх призначення на високі посади в органах державної влади та правоохоронній системи за гроші. Вони стверджували, що близько знайомі з керівництвом Верховної Ради, головами парламентських фракцій і членами уряду, повідомили в пресцентрі СБУ.

Призначення на посаду голови Харківської ОДА зловмисники оцінили в 1 млн доларів, а посаду голови обласного управління Державної податкової служби – у 100 тисяч доларів.

У вівторок, 2 травня, 68- і 52-річного мешканців Києві затримали у харківському ресторані під час передачі ним завдатку – 100 тисяч доларів за посаду голови ОДА і 50 тисяч за місце начальника обласної Податкової.

У СБУ уточнили, що організаторами "схеми" слідство вважає одесита та киянина.

Перед цим оперативники задокументували факт передачі харків'янкою підозрюваним 60 тисяч доларів за сприяння в отриманні депутатського мандата на довиборах до Верховної Ради. У поліції уточнили, що кримінальне провадження за даним фактом було зареєстровано 23 березня. 15 березня відбулися довибори в 179-му мажоритарному окрузі, на яких перемогла колишня голова Харківської ОДА Юлія Світлична.

У ході розслідування правоохоронці з'ясували, що в жовтні знайома потерпілої запропонувала тій спробувати себе в політиці. Вона пообіцяла разом з чоловіком лобіювати її висунення від однієї з політичних партій, допомогти з формуванням виборчої програми і з агітацією в медіа.

Під час зустрічі в Києві 10 жовтня потерпіла передала підозрюваним 60 тисяч доларів в якості завдатку. Однак кандидатом у депутати вона так і не стала. 30 квітня жінка ще раз зустрілася зі своїми "лобістами" і вимагала повернути гроші. Але ті, у свою чергу, запропонували її супутнику місце голови ОДА за 1 млн, а також знайти кандидата на посаду головного податківця області за 100 тисяч доларів. В якості завдатку вони просили передати їм півмільйона частинами.

Підозрюваним інкримінують шахрайство в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу).

Операцію провели слідчі Шевченсковского відділення поліції Харкова за оперативної підтримки Головного управління з боротьби з корупцією і організованою злочинністю облуправління СБУ і під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Читайте також: Зеленський обговорив з Меркель перспективи нормандського формату в умовах коронавіруса

29 березня народний депутат Гео Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких брат керівника Офісу президента Денис Єрмак обговорює з рядом осіб можливість призначення на державні посади.

Дати на записах свідчать про те, що вони зроблені в період з серпня по вересень 2019 року. У розмовах фігурують посади в "Укрзалізниці", в Міністерстві інфраструктури, Київської митниці тощо.

Люди, які позиціонуються як помічники Дениса Єрмака, відкрито обговорюють отримання грошей за організацію таких зустрічей.

Андрій Єрмак підтвердив, що на записах – його брат Денис. При цьому керівник ОП пообіцяв звернутися до СБУ та ДБР, щоб слідство з'ясувало достовірність відеозаписів, хто і за яких обставин їх зробив, і як вони опинилися в Лероса. Єрмак звинуватив депутата в переході "червоних ліній" і переслідуванні власних інтересів, а також пообіцяв, що "тому доведеться відповідати публічно за кожне слово". ДБР відкрило щодо Лероса кримінальне провадження за чотирма статтями Кримінального кодексу.

У свою чергу, Лерос передав відеозаписи до НАБУ, попросивши керівництво Бюро відкрити кримінальне провадження та перевірити можливу причетність Єрмака до злочинів.

"Схеми" ідентифікували ключових фігурантів відео: ними виявилися товариш Дениса Єрмака Сергій Шумський і підприємець з Харкова Дмитро Штанько, який і здійснював відефіксацію. Судячи зі змісту розмов, Шумський за гроші організовував зустрічі "пошукачів" посад із Денисом Єрмаком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі