Обшуки в Кабміні: ГПУ вилучила документи щодо постачання військового обладнання зі США

Поділитися
Обшуки в Кабміні: ГПУ вилучила документи щодо постачання військового обладнання зі США Прокурори вилучили у Кабміні документи
Оборудки завдали державі збитків на 6,7 млн доларів.

Генеральна прокуратура України під час обшуків у Кабінеті міністрів, Державних прикордонній і фіскальній службах, вилучила документи щодо постачання в Україну військового обладнання зі Сполучених Штатів, свідчать дані ухвали Печерського районного суду Києва.

Мова йде про придбання вісьмох підвісних систем раннього виявлення AEROS моделі TT-RF30-I-R для потреб прикордонників. Вартість систем та послуг з введення в експлуатацію, техпідтримки та підготовки спеціалістів - 6 739 213 доларів.

Зовнішньоекономічний контракт на придбання систем т.в.о. директора ДП "Спецтехноекспорт" та гендиректор "Worlwide Aeros Corp." уклали у грудні 2015 року. За два роки службовці підписали акт виконаних робіт і надання послуг.

"Службові особи ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт" та "Worlwide Aeros Corp." внаслідок підписання акту виконаних робіт… на суму 6 739 213 дол США заволоділи шляхом зловживання довірою вказаними коштами, чим завдали державі збитки в особливо великих розмірах", - йдеться в ухвалі.

Прокуратура розслідує справу за ч. 4 статті 190 Кримінального кодексу України - шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою. Санкція статті передбачає позбавлення волі на 5-12 років з конфіскацією майна. Провадження відкрито 19 липня.

Прокурори вважають, що посадові особи заволоділи зазначеними коштами шляхом зловживання довірою, чим завдали державі збитків, наголошує очільник експертної організації StateWatch Гліб Каневський.

"Такі зовнішньоторговельні контракти на постачання військового обладнання в Україні підписуються на найвищому рівні за попередніх домовленостей із союзниками. Тому такі кримінальні справи після реалізації контрактів можуть залишити Київ без союзників", - цитує Каневського "Європейська правда".

Нагадаємо, наприкінці лютого було оприлюднено розслідування проекту Bihus.Info присвячене масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні посадовці, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема: вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, і голова "Укроборонопрому" Павло Букін. При цьому голову держконцерну та трьох з п'яти членів наглядової ради призначає саме президент.

У заключній частині розслідування Лесі Іванової повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укроборонпрому". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабара за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

25 лютого детективи НАБУ та прокурори САП затримали колишнього та чинного директорів підприємства "Спецтехноекспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром". Їх підозрюють у розтраті 2,22 мільйонів доларів.

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію і масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте в статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" та "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі