Поліція відповіла на претензії "Слідство.Інфо" до експертизи у справі Шеремета, але не переконала журналістів

Поділитися
Поліція відповіла на претензії "Слідство.Інфо" до експертизи у справі Шеремета, але не переконала журналістів Поліція відкидає претензії до версії слідства © Радіо Свобода
У поліції заявили, що надали захисту підозрюваних доступ лише до частини матеріалів справи, щоб не зашкодити розслідуванню.

У Національній поліції заперечують виявлену журналістами невідповідність експертиз у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета офіційній версії слідства й одна одній. У поліції пояснили, що британський експерт Іван Бірч двічі аналізував фото- і відеодокази.

"Ще до призначення експертизи Бірч визначав, чи придатне для дослідження відео, вилучене з камер спостереження на місці вибуху авто Павла Шеремета. Для проведення цього аналізу йому надали обмежений фрагмент відео. Переглянувши його, Бірч попередньо припустив, що всі жінки на відео можуть бути однією і тією ж особою", - йдеться в повідомленні, поширеному прес-службою поліції у вівторок, 17 грудня.

Правоохоронці наполягають, що експертиза була призначена після того, як у розпорядженні слідства виявилося "достатня кількість відеозаписів" з декількох камер, на яких були зафіксовані ймовірні виконавці злочину.

Експертизу проводили фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз із залученням Бірча. В офіційних висновках вони вказали, що на записах зафіксовані різні жінки.

"Ці результати досліджень долучені до матеріалів кримінального провадження і стали частиною доказової бази", - йдеться в повідомленні.

У поліції також повідомили, що надали захисту підозрюваних доступ лише до частини матеріалів справи, щоб не зашкодити розслідуванню, що триває.

Журналісти проекту "Слідство.Інфо", які звернули увагу на відверто слабкі докази вини підозрюваних, не визнали ці пояснення поліції переконливими.

Команда журналістів-розслідувачів пояснила, що дві експертизи Бірча досліджували різні питання, і тому друга не може заперечувати результати першої.

У першому випадку британський експерт порівнював жінок на відеозаписах з місця злочину, щоб визначити їхню схожість. Тоді він дійшов висновку, що в трьох випадках біля будинку Шеремета з істотною долею ймовірності була зафіксована одна й та сама жінка.

Слідство.інфо

Друга експертиза, яку проводили українські експерти спільно з Бірчем, була спрямована на з'ясування подібності зафіксованої на відео жінки з дитячим кардіохірургом Юлією Кузьменко. Проте напередодні вбивства камера зафіксувала обличчя вірогідною виконавиці, і вона зовсім несхожа на підозрювану.

Слідство.інфо

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі